Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędy w Sondzie
(18.06.18, 14:20)bobobobo napisał(a):
Cytat:Ale zaraz, moment - "Pęd" chyba nie jest nigdzie dostępny, przynajmniej ja nic o tym nie wiem. A jak jest, to możesz podać jakieś namiary?!

Ja znalazłem tylko to: https://www.youtube.com/watch?v=B5jCY7pusXM

Właściciel tego kanału skądś ten odcinek wziął, podobnie jak dwa inne filmy Siudyma, które tam są, o taekwondo i o mózgu.

Więc jeśli ktoś z was ma umiejętności społeczne, to niech się jakoś skontaktuje i zdobędzie ten odcinek, a potem podzieli się nim ze mną.
Odpowiedz
(18.06.18, 15:11)Fereby napisał(a): Spis do którego link mi daliście, jest jednak nieco lepszy od mojego - autor zrobił to, co ja dopiero planowałem, dodał Sondom godziny emisji. Niestety, zrobił to w łatwiejszy sposób - wykorzystał programy z portalu Wikia - a niestety tam są pokaźne luki. Miałem (i mam nadal) zamiar zrobić to metodą trudniejszą - pójść do biblioteki i przeglądać rok po roku jakikolwiek tygodnik z programem TV.

Poniżej wklejam cytat z wątku http://astro4u.net/forum/showthread.php?tid=8452

(06.07.06, 08:30)cyberas napisał(a): Domel opierał się na programie TV z takich tytułów jak: "Życie Warszawy", Trybuna Ludu", "Nowości". Wykonał naprawdę kawał wielkiej roboty - przejrzenie programu TV z okresu 12 lat w 3-ch gazetach to nie lada wyzwanie! Bez jego pomocy nie dałoby się tak dobrze skompletować spisu.
Harrison Bergeron
Odpowiedz
(19.06.18, 09:55)bobobobo napisał(a): Właściciel tego kanału skądś ten odcinek wziął, podobnie jak dwa inne filmy Siudyma, które tam są, o taekwondo i o mózgu.
tak, Sondy tam teraz już nie ma. Ostał się tylko o taekwondo+mózg. Słynna (durna) formułka: "Ten film wideo zawiera treść od partnera Crowley Media, który zablokował go na mocy praw autorskich."

https://www.youtube.com/channel/UCZUbocW...HTbaW_5wjw
(Marek Zubrzycki)
Odpowiedz
(20.06.18, 19:43)HarrisonBergeron napisał(a):
(18.06.18, 15:11)Fereby napisał(a): Spis do którego link mi daliście, jest jednak nieco lepszy od mojego - autor zrobił to, co ja dopiero planowałem, dodał Sondom godziny emisji. Niestety, zrobił to w łatwiejszy sposób - wykorzystał programy z portalu Wikia - a niestety tam są pokaźne luki. Miałem (i mam nadal) zamiar zrobić to metodą trudniejszą - pójść do biblioteki i przeglądać rok po roku jakikolwiek tygodnik z programem TV.

Poniżej wklejam cytat z wątku http://astro4u.net/forum/showthread.php?tid=8452

Rozumiem, że nie było w bibliotece numerów z tych miesięcy, dla których godzin emisji brakuje. Cóż, to jest stosunkowo do łatwe uzupełnienia -  cała masa tygodników i dzienników drukowała program TV. Jak Poczta Polska S. A. da mi trochę wolnego, postaram się pogrzebać po np. "Kronice" (obecnie "Kronice Beskidzkiej"), "Ekspresie Wieczornym" czy "Trybunie Robotniczej". W istocie to stosunkowo niewielki wysiłek - jako dziennikarz bawiłem się w podobne rzeczy nagminnie.

Fereby
Odpowiedz
Byłoby super.
"Trybuna Robotnicza" dostępna jest online w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej.
Harrison Bergeron
Odpowiedz
(17.07.18, 09:53)HarrisonBergeron napisał(a): Byłoby super.
"Trybuna Robotnicza" dostępna jest online w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej.

Przypuszczam, że autor spisu o którym mówimy, skorzysta z tego. Ja nie mam jak - brak stałego dostępu do internetu. By cokolwiek zrobić muszę iść do biblioteki i mam na to godzinę (o ile są wolne miejsca). Tak po prawdzie wygodniej jest mi wypożyczyć same czasopisma - ma się wtedy na lekturę cały miesiąc.

Przepraszam, że wam tak rzadko odpisuję, ale poczta znowu zwiększyła mi przydział przesyłek. Na dokładkę po latach reaktywowali "Kawaii" i wypadałoby coś tam napisać (mam dług wdzięczności względem rednacza - mój pierwszy pracodawca).

Fereby
Odpowiedz
Podaję kilka błędów z pamięci:
Czynnik Si - Dyskietka droższa od komputera ZX (pewnie chodziło o stację dysków).

Grawitacja zero - wahadłowiec był od razu projektowany na współpracę ze stacją orbitalną (być może cenzura)

Hazard - dość nieszczęśliwe zestawienie słów lektora z następstwem felietonów, można zeń wywnioskować (najpewniej wbrew założeniom autorów scenariusza), że hamulce tarczowe "zadomowiły się w ciężarówkach"

Sekrety królowej - wydaje mi się Heller podaje inną liczbę stron dla dowodu jedynki w "Principia mathematica".

Puls Kosmosu - grawitacja "parę miliardów razy słabsza" od oddziaływania elektromagnetycznego. W rzeczywistości 10**36 słabsza, co oznacza "miliard miliardów miliardów miliardów", "bilion bilionów bilionów", względnie "trylion trylionów" razy.

Fereby
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości