Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"SONDA 2" w TVP2
Ależ oczywiście, to było połączenie wszystkich tych czynników.
Też pamiętam polowanie na "re" i inne czasopisma (jak choćby młody technik), które wówczas były bardzo dobre i ciekawe, a czy dziś też byłyby takimi? Młody technik wychodzi do dziś, ale przecież go nie kupuję.

Tak dla przypomnienia, jak wyglądała okładka "re" z czasów, gdy go kupowałem:

Odpowiedz
Wszystko co miało początek kiedyś będzie miało swój koniec. Bywa, że taki trochę nieładny.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ko...-komentarz
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Najprawdopodobniej. Nie na pewno, ale dziś wszystko na to wskazuje.

https://twitter.com/RozekTom/status/1091029580096434177

https://twitter.com/RatujmyTrojke/status...5251169283

https://www.spidersweb.pl/2019/02/sonda-...u.html/AMP

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/...em/wh8wf2z
Odpowiedz
Mój komentarz:

Jeśli tak się stanie, to będzie to bardzo źle.
Czemu tak piszę? Przecież my tu o Sondzie 2 mamy - powiedziałbym - średnie zdanie (można tak powiedzieć?).
Ale my TU patrzymy na Sondę 2 prawie wyłącznie przez pryzmat SONDY, przez porównanie do oryginału. W Sondzie 2 było coraz mniej (z) SONDY. Więc?
Kilka miesięcy temu tak, na forum kosmonauty, oceniałem Sondę 2 (skrót):

Radek68 napisał(a):Znam Tomasza Rożka z różnych projektów, z występów w telewizji śniadaniowej TVN, gdzie opowiadał o nauce, z Youtube (Nauka. To lubię), z radiowej Trójki, gdzie od poniedziałku do czwartku odpowiada na "Pytania z kosmosu" i bardzo go cenię jako popularyzatora nauki głównie wśród dzieci.
Program nazwany SONDA 2 też jest OK., pisałem już o tym wielokrotnie, ale nie jako SONDA DWA, a jako program popularno-naukowy dla młodzieży. Niezły, choć - tak uważam - z niewykorzystanym potencjałem SONDY.
Miałem swoją wizję na ten program, odmienną od tej, którą realizuje Tomasz Rożek, ale... to on robi program i jego prawo do tego.
(...)
Program nie jest zły, a na tle tego co mamy, to nawet dobry, sam Tomasz Rożek jest dobry, ale to nie SONDA (...)

No właśnie - Sonda 2 okazał się być dobrym programem popularno-naukowym, głównie dla dzieci i młodzieży. Z SONDĄ miał coraz mniej wspólnego, ale pewnie gdyby nie ta nazwa, to nie byłoby i naszej krytyki. Program z założenia był inny i był adresowany do dzieci i (młodszej?) młodzieży. Czy to dobrze? No ja bym wolał program dla mnie, ambitniejszy, ale mówiąc szczerze, to do kogo lepiej adresować taki program? Kogo lepiej zainteresować nauką, technika czy kosmosem? No własnie młodzież, a program taki był. Spełniał swoje zadanie. I w sumie był jedyny na takim poziomie.
Mógłbym więcej tu napisać, ale chyba już wszyscy wiedzą, co myślę.
Jeśli tak będzie, że Sondy 2 nie będzie to TVP zrobi (kolejny) błąd.
Odpowiedz
(13.08.18, 12:12)Radek68 napisał(a): Ależ oczywiście, to było połączenie wszystkich tych czynników.
Też pamiętam polowanie na "re" i inne czasopisma (jak choćby młody technik), które wówczas były bardzo dobre i ciekawe, a czy dziś też byłyby takimi? Młody technik wychodzi do dziś, ale przecież go nie kupuję.

Tak dla przypomnienia, jak wyglądała okładka "re" z czasów, gdy go kupowałem:

Witaj
Ja kupuję bo mam nadzieję że istnieć będzie, im dłużej tym lepiej.
Jest w nie złych rękach redaktorskich, ma nie wiele reklam a jeśli to związanych z branżą.
Wiem że informacje tam zawarte są do przeczytania 3 miesiące wcześniej w internetach ale internet i komputer to nie wszystko Sad

ostatnio także spotkałem "Deltę". Kupiłem , przeczytałem , przeczytałem nakład 5000egz.  Tragedia. Co jest w ludziach że tak pragną tylko łatwej rozrywki Sad

Pozdrawiam
Odpowiedz
Ja również kupuję MT od czasu do czasu. Od 1978 roku do 1990 kupowałem regularnie. Pierwsze egzemplarze MT z jakimi się zetknąłem pochodziły z 1959 roku, znalezione przeze mnie jako dziecko gdzieś w piwnicy rodzinnego domu, kupowane przez tatę, zanim się jeszcze urodziłem. Pamiętam je do dzisiaj. Głównie interesowały mnie działy "Na warsztacie" oraz "Chemia na co dzień", ale większość innych artykułów była dla mnie również bardzo ciekawa.
Radioelektronika również prenumerowałem oraz kilka innych czasopism.

Chociaż programu Sonda2 nie oglądałem to jednak informację o prawdopodobnym zakończeniu emisji programu przyjąłem ze smutkiem.
Odpowiedz
solcon napisał(a):ostatnio także spotkałem "Deltę". Kupiłem , przeczytałem , przeczytałem nakład 5000egz. Tragedia. Co jest w ludziach że tak pragną tylko łatwej rozrywki
Prenumerowałem Deltę w latach 80. Wcześniej "Małą Deltę", "Kalejdoskop techniki", oczywiście "Młodego Technika". "Re" również. Dziś nie kupuję żadnych czasopism tego rodzaju, bo zwyczajnie zmieniły się czasy i możliwości. Dziś mamy Internet i nieporównanie większy dostęp do wiedzy, niż wtedy.
Dlatego nie podzielam poglądu, że nakład 5 tys. egzemplarzy Delty, to pragnienie tylko łatwej rozrywki. Oczywiście wtedy sporo ludzi też pragnęło tylko rozrywki, ale dziś po prostu mamy inne możliwości i tak rozrywkę jak i wiedzę zapewnia się w inny sposób.
To tak, jakby narzekać, że spadła sprzedaż płyt winylowych (czy płyt CD), bo ludzie nie chcą już słuchać muzyki. Chcą, tyle że nie na płytach.

Jagos65 napisał(a):Chociaż programu Sonda2 nie oglądałem to jednak informację o prawdopodobnym zakończeniu emisji programu przyjąłem ze smutkiem.
Dziś dostałem potwierdzenie od Tomasza Rożka, że Sondy 2 nie będzie. Zastosowano znany od lat chwyt: poprzesuwamy dni i godziny emisji tak, że już mało kto połapie się kiedy Sonda 2 jest nadawana, a potem zarzucimy, że program ma zbyt niską oglądalność.

To samo mówił Tomasz Pyć, gdy go zapytałem o TVP i o jakiś inny program (już nie pamiętam jaki), gdy go chciano zdjąć. Ech...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości