Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B143
Zdjęcie to powstało podczas konfiguracji nowego setupu. Trochę czasu mi zeszło,zanim uporałem się z flattenerem i czasu na właściwą fotografię zostało niewiele.Ważne,że całe pole ma ładne gwiazdki. Poniżej wrzucam wycinki narożników w skali 1:1 bin1. Jeżeli ktoś coś tam widzi niepokojącego,to proszę się nie krępować i śmiało o tym napisać.

lewa góra

lewy dół

prawa góra

prawy dół

I na koniec fotka -Stallarvue 80SV, TVx0.8,ST8300,IDAS LP2,AZ EQ6GT. L-7x300,RGB-3x6x120

PS: czemu można dodawać pliki do 950KB? Zdjęcia sie strasznie masakrują przez to.

Odpowiedz
Wink 
Jeszcze w dodatku kaszani się wyświetlanie zdjęć. Wrzucam w takim razie z zewnętrznego serwera trochę większą wersję

[Obrazek: 539_04_12_15_9_18_52.jpeg]

Odpowiedz
bardzo ładne zdjęcie! Nareszcie gwiazdki wyglądają jak należy (przynajmniej w tym rozmiarze zdjęcie).
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(14.06.15, 16:30)papatki napisał(a): bardzo ładne zdjęcie! Nareszcie gwiazdki wyglądają jak należy (przynajmniej w tym rozmiarze zdjęcie).

Dziękuję. W końcu się doczekałem jakieś pozytywnej opini z  Twojej strony Wink Pisałem Ci już niedawno,że przy dublecie,którego używałem,gwiazdy musiałem masakrować,bo wychodziły jak naleśniki. Teraz już ich nie dotykam nawet. Jeszcze nie są idealne wprawdzie,bo ostrość ustawiana była ręcznie;wciąż czekam na jeden element,żeby podpiąć motofocus,bo ta złączka ze 12oED mi nie pasuje i muszą mi dorobić nową. 

Odpowiedz
Te ciemne mgławice super się prezentują na tle mrowia gwiazd.
NEQ6, OO UK CT8, Atik 314E, Atik 383L+
http://astronomiaamatorska.blogspot.com/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości