Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mgławica refleksyjna IC 4592 czyli błękitna głowa konia
Zdjęcie jest kompozycją L 22x6min. R12x5min. G8x5min. B9x5min. Główną częścią chmury pyłu na zdjęciu jest mgławica refleksyjna skatalogowana jako IC 4592. Tego typu mgławice dają błękitną poświatę, gdyż odbijają światło pobliskich gwiazd. W tym przypadku źródłem światła jest gwiazda w oku konia (v Scorpii), jednego z jaśniejszych układów w gwiazdozbiorze Skorpiona. Druga mgławica refleksyjna IC4601 otacza dwie gwiazdy widoczne w górnej, prawej części zdjęcia.

Odpowiedz
Piękne zdjęcie. Ta mgławica i ten rejon to moje cieche marzenie,ale na razie nic się nie zapowiada,żebym pojechał gdzieś na południe. BTW gdzie to było robione,bo Belęcin to to nie jest.

Odpowiedz
Krinakia Villas, Xerokampos, Kreta, polecam Smile.

Odpowiedz
Coś pięknego. Szacunek.
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Oto moja pierwsza próba zrobienia tego cuda na b. szeroko niemodyfikowanym Canonem 6D z obiektywem EF 24-105 ustawionym na 47 mm f/4, ISO2000. Zdjęcie jest złożeniem 10 klatek każda po 4min. Aparat był przykręcony na grzbiecie FSQ106 (tzw. piggyback).

Odpowiedz
(29.05.15, 07:44)napoleon napisał(a):  ISO2000

Za to kocham pełne klatki. Ten 6D wcześniej czy później u mnie zagości. A zdjęcie jest świetne. Uwielbiam ten rejon nieba.

Odpowiedz
To już ostatnie zdjęcie z tej serii Smile. Tym razem niemodyfikowany Canon 6D z EF24-105 L ustawionym na 88mm, f/4, ISO1600. Zdjęcie jest złożeniem 20 klatek po 4 min.

Odpowiedz
Trochę małe to zdjęcie, ale colourful
Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości