Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M92-czyli czekając na główny cel
Czekając,aż główny cel wyłoni się znad drzew,wycelowałem w znaną i lubianą M92. Szybka sesja,bo tylko 6 klatek,ale to zawsze coś. Wrzucam 65% całości, kilka obiektów wyplutych przez Pixa i 100% samej kulki czego nikt chyba nie robi,bo się boi pokazać foty w pełnej skali Wink

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Patryk Ty wiesz co…. Będę Cię tępił do końca świata za używanie tego filtra bez opamiętania Smile Zrób chociaż porządną maskę i nie stosuj tego filtra w pełnej wartości tylko zrób 0,4-0,6.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(17.05.15, 10:13)papatki napisał(a): Patryk Ty wiesz co…. Będę Cię tępił do końca świata za używanie tego filtra bez opamiętania Smile Zrób chociaż porządną maskę i nie stosuj tego filtra w pełnej wartości tylko zrób 0,4-0,6.

Wiem,wiem. U mnie ten filtr to taki odruch bezwarunkowy,nie panuje nad nim Wink A poza tym ja mam dublet i gwiazdy wychodzą jak naleśniki,dlatego zmiejszam je na potęgę,bo oryginalne są nie do zaakceptowania. Swoją drogą jest to dziwne,że z Canona tego problemu nie ma,a przy 8300 gwiazdy są naprawdę bycze.

Odpowiedz
No ale zrób to chociaż z maską. Teraz tak masakrujesz te obiekty, że niewiele z nich zostaje. M92 popełniłem w 2012 roku, jest z tego o widzę źle obrobiona ale wyszło mi coś takiego (ja w 99% wstawiam pliki 1:1).

[Obrazek: M92.jpg]
M92.jpg
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
A wrzucisz jakiegoś tutka jak zrobić dobrą maskę? Bo może faktycznie tu tkwi mój błąd.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości