Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PuWe1 testy Achro do narrowbandytyzmu
PuWe1 (PNG 158,9 + 17,8),w  Lynx'ie, jest jedną z największych planetarek,  pozorna średnicę to prawie 20 ' za to bardzo wymagająco ciemna .
Została odkryta przez Purgathofer & Weinberger w 1980 roku w Palomar Sky Survey.

Jako że poszukuję jasnego szkiełka do Narrowbandytyzmu - testuję achromat - SW 102/500 a co - będę pisał wyniki walki na bieżąco -
wczoraj smażyły się klatki po 1200 na Jones-Emberson 1 inaczej PK 164+31.1 więc z pożyczonej rurki właśnie się smażą fotony z tej planetarki w dokładnie takim samym minusie ćipa oraz czasie

poniżej jedna klatka Ha 1200" na PuWe1  - mgławica widoczna - jedynie skalibrowana klatka - "letki" resize+levelsy w PSie - wyciąg przekręcony z EDka z całym osprzętem więc brak osiowości etc
to testy czy kupować 90/500 czy może innego EDka tudzież APO (na co może dostanę raty Wink) czy też zwykłe Achro da autorowi samozadowolenie ze strzelania jasnym sprzętem w narrowach

Załączone pliki Miniatury

hmmmmm...
Odpowiedz
poniżej ten sam obiekt - Edek i achromat - szczerze mówiąc spodziewałem sie jakiegoś przełomu na Dunajcu dużej różnicy a tej nie ma
obie fotki 1200 sekund - St10XE -25C - - 1:1

Załączone pliki Miniatury

hmmmmm...
Odpowiedz
Zbierać, gromadzić, obrabiać, zadziwiać gapiów (forumowiczów), "panie dziejaszku" jak mawiał pewien mój nauczyciel...
Odpowiedz
Jeno czym Panie Bracie
odłożyć na pecwałowego achromata
czy znowu zażynać się ratami za edka z TSu
oto je pytanko
hmmmmm...
Odpowiedz
Nie wiem czemu przegapiłem ten wątek wcześniej. Po pierwsze gratuluje wyboru obiektu;nawet nie wiedziałem,że coś takiego istnieje. A po drugie,to też mi kiedyś przeszło przez myśl,żeby zaadoptować jakiś achromat do narołbendu. Także będę śledził ten wątek,tylko mi się nie ociągaj i wrzucaj tu jakieś próby.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości