Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC 4565

To jeszcze jedna galaktyka ze sto dwudziestki. Pierwszy raz zszedłem do temp. -40 i nie mam klatek kalibracyjnych do tego. Sądziłem,że przy tak zimnym czipie,tło będzie gładkie,a tymczasem wyszedł większy syf,niż jak robię na -25.

SW 120ED,SW x0.85,ST8300-30x300sek

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ale galaktyka wyszła Smile
Odpowiedz
ja bym chciał dostać te 30 klatek, wydaje się niemożliwym, żeby przy tylu klatkach wyszło takie mydło. Da się to spakować i gdzieś wystawić? Gołe klatki L bez kalibracji.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Nie znam oczywiście tej kamery, ale na moje oko problem tła w tym przypadku wynika z braku bias-a. Z moich obserwacji wynika, że jest to najczęściej niedoceniany element w procesie obróbki fotek. Wiele osób nie robi bias-a wychodząc z założenia, że siedzi w dark-u i ostatecznie będzie odjęty. Pół biedy jeżeli dark-i nie są skalowane, ale generalnie i tak lepiej wychodzi po wykonaniu całego preprocessingu zgodnie z regułami. Nawet jak matryca niewiele szumi elektronika może dodać coś od siebie i bias znacząco poprawi tło. W moim przypadku (bias mam fatalny) nie mam mowy o jakiejkolwiek fotce bez tego elementu. Twoja kamera na pewno jest pod tym względem lepsza, ale wykonanie bias-a niewiele kosztuje (czasowo), więc nie zaszkodzi spróbować.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
(10.03.15, 17:13)papatki link napisał(a): ja bym chciał dostać te 30 klatek, wydaje się niemożliwym, żeby przy tylu klatkach wyszło takie mydło. Da się to spakować i gdzieś wystawić? Gołe klatki L bez kalibracji.

Nie mam pojęcia gdzie mógłbym wstawić tak duży plik,ale nie sądzę,żebyś coś lepiej z tym zrobił. Po jednym ruchu na krzywych robi się sieczka.

(11.03.15, 15:00)GrzegorzP link napisał(a): Nie znam oczywiście tej kamery, ale na moje oko problem tła w tym przypadku wynika z braku bias-a. Z moich obserwacji wynika, że jest to najczęściej niedoceniany element w procesie obróbki fotek.

Mam całą bibliotekę klatek kalibracyjnych i zawsze ich używam,odkąd Michał mi na to zwrócił uwagę. W tym jednak przypadku,nie mam szans żeby dorobić chociaż biasy w temp. -40st,bo to była jedyna taka zimna noc. Ledwo co zrobiłem darki na -30,a i tak nie mam ich tyle co bym chciał.

Odpowiedz
Ja wstawiam kamerę do lodówki lub zamrażarki w zależności od wymaganej temperatury. Mój Atik 314L+ ma delta T 27 stopni. A po sesji niestety to pozostaje tylko spanie Smile
Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz
tutaj możesz wstawić za free 2GB, nie sądzę żeby te klatki ważyły więcej. Chcę w to zerknąć, żeby mieć pewność co idzie nie tak Patryk.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości