Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małpa i takie tam inne
Noc była w miarę dobra,choć krótka. Kadr planowany już dużo wcześniej,więc obyło się bez zbędnych niespodzianek. Jedynie do czego można się przyczepić,to mała ilość materiału,ale jako,że te obiekty już powoli odchodzą,stwierdziłem,że nie ma sensu czekać do przyszłego roku,więc załatwiłem to w jedną noc Smile

ST8300,Canon 200mm 2.8L @f3.5,AZ EQ6GT- Ha-9x1200sek binx1, OIII-10x600sek. binx2

wycinki ciekawszych rejonów w 100% z binx1,więc widać wszystkie niedoskonałości Wink

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Straszne mydło Panie, ale wiem to tylko testy Wink
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Niestety mój warsztat nie pozwala mi zrobić tego lepiej. Pewnie jeszcze nie raz do tego materiału usiądę,ale nie sądzę,żeby była jakaś większa zmiana na lepsze.

Odpowiedz
Jak ja bym chciał robić takie słabe fotki  :Smile
Odpowiedz
9 klatek to za mało Patryk, Ha przy tej kamerze którą masz należało by robić minimum 15 a optimum 20 klatek.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Doskonale sobie zdaję sprawę,że trzeba więcej klatek wypalać. Ale pogoda jest jaka jest i na to nic nie poradzę. To i tak dobrze,że mam cokolwiek.

Lepiej teraz?????

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
patrix nie przejmuj sie uwagami papatkiego , ale on chce dla ciebie dobrze.

Ktoś kto występuje na APOD-zie wie co mówi Smile

oczywiście z niecierpliwościa oczekuję twoich kolejnych desów , wybierasz fajne obiekty i tak trzymać
Odpowiedz
Ale ja bardzo sobię cenię jego uwagi. Tylko,że czasami jest to niewykonalne. Kluczem do dobrej fotki jest dużo godzin materiału. A pewnie sam wiesz jak ciężko z pogodą w naszych warunkach. I tu jest sedno sprawy. Mam tyle pomysłów na kolejny obiekt,że czasami mi szkoda kolejnej nocy zarywać,żeby dopalić kolejne klatki do starego materiału,choć tak by było najlepiej.

Odpowiedz
Rozumiem cię.

Robisz fajne foty , ale jak skupisz się do końca na jednej , tak do końca to będą piękne naprawdę piękne, i już do nich nie musisz wracać.

Rób jedną na cacy do końca , wtedy dostaniesz tyle pochwał że zachęci cię to dalszej pracy , a sam wiesz jakie to miłe kiedy cię ludzie chwalą .

Ja podziwiam fotki DS-ów wielu polskich astrofotografów , są genialne , ale jak tylko ktoś lekko zaniży poziom od razu to widać.

Ty robisz już na 50% i jest nieźle a co będzie na 100% Smile

pozdrawiam i życzę duuuuuuuuuuuuuuuuużo pogodnych nocy Janusz.
Odpowiedz
Właśnie skup się na 1 focie a zrobisz cudo Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości