Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC2244 Rozeta
Po polowaniach na kometę,przestawiłem teleskop na Rozetę. Do czasu kiedy całe niebo pokryło się chmurami,załapałem 2,5 godziny materiału. Trochę mało,ale lepsze to,niż nic. Jest to pierwsz moja fota złożona i obrobiona w Pixie.

80ED,WO III x0.8,ST8300,AZ EQ6GT,Ha-10x900 sek

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Moze mi wzrok siada ,ale jakies nieostre mi sie wydaje Patryk?  Tongue
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
Marvaz - moim zdaniem z granicach błędu statystycznego  8)
Ale zwróć uwagę - zrobił kometę i już mu się znudziła i na 2,5 godziny przestawił teleskop na Rozetę. W Wielkopolsce pogodę mamy limitowaną  Wink zrobienie łącznie godziny graniczy z cudem.
Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz
(18.01.15, 13:00)Marvaz link napisał(a): Moze mi wzrok siada ,ale jakies nieostre mi sie wydaje Patryk?  Tongue

Jest ostre. Był dość duży wiatr i kilka klatek jest mocno walniętych co widać po gwiazdach i pewnie to tworzy taki efekt.

Wczoraj dopaliłem jescze trochę materiału i pokazał się kolorek,ale jescze potrzebuję conajmniej jednej nocy,żeby zebrać więcej materiału,bo na razie wychodzi to trochę blade.

Odpowiedz
To są Patryka kombinacje ze zmniejszaniem gwiazd, fotka wygląda jak przez mgłę którą mam za oknem….
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Wersja bicolor

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości