Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koń z RC8-pierwsze światło
W sumie to pierwsze poważniejsze światło z RC8. Jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia z tym zestawem,ale nie mogłem się powstrzymać,żeby nie spróbować jak wyjdzie konina przypalona w Ha. Mam też kolor zbierany przy księżycu,ale jokoś nie mogę sobie z tym poradzić,dlatego narazie wersja czarno biała.

RC8,ST8300,AZ EQ6 guidowane przez 80ED i Atika GP -5 godzin

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
na EQ6 poleciała taka ogniskowa bez problemów??
hmmmmm...
Odpowiedz
Jeszcze z problemami,ale to wszystko jest do opanowania. Jakiś rok temu waliłem z HEQ5 i SCT 9.25 jak i newtonem 10" i też to dało radę,dlatego myślę,że nie tyle o montaż trzeba się martwić,bo ten da radę spokojnie,ale o seeing. Przy takiej ogniskowej i to jeszcze z centrum miasta to może być duże wyzwanie.

Odpowiedz
To prawda taka ogniskowa to seeing musi być.

Super fota , czekam na kolor .
Odpowiedz
(01.01.15, 18:00)Patrix link napisał(a): dlatego myślę,że nie tyle o montaż trzeba się martwić,bo ten da radę spokojnie,ale o seeing. Przy takiej ogniskowej i to jeszcze z centrum miasta to może być duże wyzwanie.

czyli to nie ma sensu w skrócie - nocek pogodnych tyle co kot napłakał a jak jeszcze z tego odpadnie 3/4 bo słaby seeing to całe astrofoto nie ma sensu bo nie zrobisz porządnie obiektu czy dwóch na rok ...
hmmmmm...
Odpowiedz
Sens to matylko materiał trzeba w Polsce zbierać nie nockami a latami Smile , wiec trzeba być mooooooooooocno zakręconym na astro.

Zawsze mówiłem że szachiści moga się od nas uczyć cierpliwości  ;D
Odpowiedz
Gratuluję samozaparcia  8)
Odpowiedz
W moim przypadku wygląda to tak,że po prostu lubie zdjęcia w takiej skali jaką da np RC8 i mając świadomość tego,iż zdjęcie nie wyjdzie dobre,to i tak go robię,bo to lubię. No chyba,że jest naprawdę tragiczny seeing ,to wtedy zakładam coś mniejszego,z obiektywem 200mm włącznie.

Odpowiedz
No niestety,ale jakbym do tego nie podchodził,to i tak wychodzi wielkie g.... Teraz widzę,że zamiast przy księżycu wypalać kolor,to lepiej byłoby dopalić trzy godziny więcej Ha. Na razie zostawiam tak jak jest,ale pewnie jak księżyc odpuści to dopalę lepszy kolor,bo na tym kadrze akurat mi strasznie zależy.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dla mnie bomba Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości