Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sh2-129
Tak ciemnego obiektu w swojej karierze jeszcze nie robiłem. Do tego księżyc w pełni pewnie też nie pomagał,ale chciałem zobaczyć,czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie tego obiektu z tak jasnego nieba. Całość robiona w BIN2. Nie wiem czy ma to jakiś skutek uboczny,czy nie cierpi na tym rozdzielczość,ale jest to tak ciemny obiekt,że postanowiłem go zbinować. Jeszcze tylko z gwiazdami muszę się uporać,bo jak na razie wychądzą kiepsko.

ST8300,Canon 200mm 2.8L,Ha 7nm,AZ EQ6GT - 20x1200sek bin2

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
o! widzę, że znów gwiazdki zmniejszone za agresywnie Sad
bin x2 to 1/2 rozdzielczości, generalnie Patryk próbujesz trudnych obiektów nie dziw sie, że wychodzą przeciętnie bo poza światłosiłą potrzeba do takiego jak ten, też apertury. Aha - i nie odpisałeś mi co do kalibracji. Robisz pełną?
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(09.10.14, 11:54)papatki link napisał(a):Aha - i nie odpisałeś mi co do kalibracji. Robisz pełną?

Nie Smile 

Jeszcze jedna próba,bez męczenia gwiazd

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
No niestety Panie, pytałem bo byłem pewien, że jej nie robisz a to widać. W LRGB gdzie sygnału masz dużo możesz ją teoretycznie omijać (o ile nie palisz naprawdę ciemnego obiektu) ale w Ha nie ma zmiłuj….
Z ręką na sercu to Ci powiem, że jak zaczniesz się przykładać do tego jak należy to materiał będzie cacy. W tej zabawie niestety robienie na szybciora przekłada się na rezultat końcowy.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
W takim razie nie pozostaje mi nic innego,jak zastosować się do Twoich uwag. Następnym razem postaram się to zrobić jak należy.

Odpowiedz
To nie są moje reguły tylko szablon jaki stosujesz przy obróbce zebranego materiału. Ostatecznie to Ty poświęcasz swoje noce na zebranie materiału a potem czas na jego obróbkę. Ja i inne osoby mogą Ci tylko sugerować co można by w tym poprawić, ale to Tobie ma to sprawiać frajdę.
Produkujesz sporo tych zdjęć a może sensownej by było zrobić zamiast trzech średnich zdjęć jedno ale cacy?
Odpowiedz
Założenie było takie,że po zmianie sprzętu kończy się zabawa,a zaczyna porządne focenie. Tylko brakuje mi jednego czynnika jakim jest pogoda. To że produkuję wiele zdjęć jest wynikiem tego,że nie tyle nastawiam się na jakiś konkretny obiekt,tylko bardziej chcę nauczyć się obsługi Astroarta,ponieważ z tego softu teraz korzystam,a niemogę z nim dojść do ładu. Do tego przez cały czas mam niebo zawalone chmurami,które nawet jak przechodzą zostawiają jakiś dziwny syf ciągnący się za nimi. W dodatku mamy pełnie. Taki czas wykorzystać chce właśnie na dotarcie się ze sprzętem i softem.

(09.10.14, 13:53)papatki link napisał(a):Ja i inne osoby mogą Ci tylko sugerować co można by w tym poprawić, ale to Tobie ma to sprawiać frajdę.

I właśnie dlatego, wrzucając zdjęcia na forum liczę,na takie sugestie,bo jak sam widzisz mam braki w obróbce.

Odpowiedz
No, OK. Ale dlaczego nie robisz tych testów NA JEDNYM OBIEKCIE Smile Miał byś już komplet a różnic w poznaniu sprzętu by chyba nie było…. Smile
Odpowiedz
Ano dletego,że musiłbym wyjechać gdzieś,albo poobcinać drzewa,a konkretnie jedno,które zasłania mi pół nieba.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości