Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC 6995
Witam.
Jeszcze nie tak dawno mówiłem,że składanie narrowbandu to jakiś koszmar. Teraz wiem jak bardzo się myliłem. Nazbierałem troszkę materiału Ha,OIII i RGB i teraz tak naprawdę zaczęły się schody.  Jestem absolutnie świadomy tego,że zmasakrowałem gwiazdy na wszystkie możliwe sposoby. Ale za chiny ludowe nie potrafię sobie poradzić z tym materiałem. Teraz dopiero widzę prostotę składania materiału z kolorowej matrycy.
Wrzucam dwie wersje-pierwsza soft z ładniejszą gwiazdką,a druga ostrzejsza ze zmasakrowanymi gwiazdami. Przyjmę każdą radę,krytyki nie zniose Wink

80ED,Sbig ST8300,AZ EQ6GT-Ha,OIII,RGB-10,5 godz

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
jak już tak bardzo chcesz zmniejszać gwiazdy to rób to z maską i to przed stretch. Po drugie cały czas jest problem z ostrością pomiędzy kanałami i gwiazdki wyglądają jakby były źle zalignowane? Czym Ty to składasz?
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Mam dziwny problem i dlatego tak są skaszanione gwiazdy,a mianowicie za każdym razem kiedy zmienia się filtr,kadr lekko mi się obraca. To trochę niedorzeczne,ale tak to wygląda. Każdy kanał zestakowany z osobna wygląda normalnie,natomiast kiedy składam wszystko do kupy,wychodzi coś jak  rotacja pola. Muszę ręcznie obracać kanałami żeby mi się pokryły i tutaj pojawia się problem z gwiazdami.

Odpowiedz
Możesz spakować te klatki i mi gdzieś wrzucić? Mogą być stacki z obu kanałów ale bez stretch (fity oczywiście).
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
w necie obiła mi się o oczy metoda na składanie (przy okazji narrowbandów) - to był jakiś zachodni astrofociarz - nie pomnę dokładnie który ale kalibru Block'a - koleś pisał że składa pierwszy kanał (może być Ha) a potem każde kolejne kanały alignuje i składa na złożony już kanał Ha
unika podwójnej jazdy i przesuwania klatek etc
hmmmmm...
Odpowiedz
Jako OSC-man  Wink oczywiście nic o składaniu kanałów nie wiem, ale nie można by tak po prostu wrzucić wszystkiego razem, wybrać jedną klatkę z "mocnego" kanału (Ha?) i wszystko zalignować? Wydaje mi się (nie studiuję takich tematów bardzo wnikliwie), że chłopaki od Pix-a taką metodę polecają.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Ja też wrzucam wszystko do jednego wora a pix wypluwa zalignowane gwiazdki. Patryk gdzie te stacki Smile
Odpowiedz
Jako ciekawoskę wrzucam gifa z dwoma kanałami,żeby zobrazować co widzi filtr Ha,a co widzi OIII

[Obrazek: Veil-gif_zpsc9101427.gif]

Odpowiedz
Ostatnie podejście do tego materiału. Wydaje mi się,że jest lepiej,ale poczekam na opinie ekspertów  Wink

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
chciałbym napisać że jest  lepiej ale nie mogę Sad

nie jestem ekspertem Big Grin
hmmmmm...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości