Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delta Optical Apollo 22x100 12x60 30x50 15-70x27 Philips SPC 900 NC SC1,5
Witam

Jestem raczej obserwatorem, niż osobą do "klikanej dyskusji", stąd moja prośba do moderatorów - z powodu nie wywiązania się z warunków regulaminu forum, proszę o nie usuwanie niniejszego postu, a pozostawienie go jako informacji dla rzetelnych użytkowników forum, którzy mogli by

nabyć i w pełni wykorzystać niezużytkowany należycie do tej pory sprzęt, o którym tu mowa, a który może już nie być łątwo dostępny.

Na allegro - pod moim nickiem (harryLH) wystawiłem m. in. następujący sprzęt:

Delta Optical Apollo 22x100;

Luneta ukraińska 30x50;

Lornetka Delta Optical Everest 12x60 WA (lekko rozkolimowana - pozbywam się bo nie mam gdzie jej naprawić);

Lornetka Sunagor 15-70x27;

Aukcje to licytacje, więc nie precyzuję cen - mogą ulec zmianie, ale info o samym sprzęcie:

U mnie poniekąd (w większości przypadków) zalega, a przecież komuś może posłużyć. Dbam o optykę i to najważniejsza cecha moich przedmiotów, plus jakość wykonania - są to modele wykonane b. dobrze i tak oceniam ich stan, z małymi wyjątkami.

Apollo mi zalega - użyłem mniej niż 10 razy - na goliacie, ale jak dla mnie - nie była to wygodna współpraca, sprzęt nówka od producenta, obraz igła - brak śladów użytkowania - jedynie na pokrowcu może być coś widoczne, ale i on był w szafie.

Everesta, szkoda mi, i gdybym miał gdzie go zrobić, na pewno bym nie puszczał, jestem fanatykiem wyszukiwania Merkurego na jasnym jeszcze niebie - i tu ta lornetka była niezastąpiona... Optyka igła, minus to te rozkolimowanie. Luneta ukraińska
zakupiona na allegro kilka lat temu - jako wyprzedaż magazynu, któy długo zalegał - choć widać, iż pochodzi z początku lat 90 ma nawet instrukcję w zestawie (minus to lekkie pęknięcie na futerale plastikowym), ale jakość obrazu równie dobra co w poprzednich modelach.

Ostatnia z wymienionych to lornetka "na studia" mała poręczna, sprowadzona specjalnie na studia zza granicy - byłem drugim właścicielem, ale zapewniam i w tym przypadku jak na jej parametry obraz jest ok.

Za sprzedane przedmioty chcę kupić jeden mniejszy, a bardziej dla mnie poręczny sprzęt, jakim jest zmodyfikowany refraktorek, do przeglądu nieba "na szeroko" + focenie (80/400 lub 102/500).

Posiadam też 3 kamerki SPC 900 NC SC1,5 ale 2 używam - jednej mogę się pozbyć.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zadawania pytań na e-mail.

Pozdrawiam
Łukasz
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości