Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jones-Emberson 1
Jones-Emberson 1 inaczej PK 164+31.1 to rzadko fotografowana mgławica w gwiazdozbiorze Rysia. Od dawna miałem postanowione,że ją spróbuję ustrzelić,ale wybrałem fatalny okres na to. Księżyc już zaczął dość poważnie przeszkadzać i niebo też do rewelacyjnego nie można było zaliczyć. Mam nadzieję,że do niej wrócę podczas nowiu i dowalę jeszcze trochę Ha i koloru.

RC8,ST8300,AZ EQ6GT,Ha-5.5 godz

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Fajny obiekt , pomęcz go jeszcze koniecznie.

ps. oprócz planet kocham DS-y , ale niech to pozostanie na naszym osiedlu Wink

Odpowiedz
To ja Ci powiem w zaufaniu,że oprócz DSów,kocham planety Wink

Odpowiedz
No i Dżons doczekał się jako takiego koloru. Pogoda jak zwykle nie zawiodła i spaprała się szybciej niż prognozowano. Udało się walnąć 8x600 sek w OIII,a następnie już przez chmury po jednej klatce 300sek w RGB. Strasznie marnie to wyszło,ale lepsze to niż nic. Mam nadzieję,że przyjdzie noc,kiedy podopalam materiał,bo strasznie mnie ten obiekt kręci.

Odpowiedz
Fajny obiekt  , nigdy wcześniej go jakoś nie zauważyłem?

A fotka też niczego sobie , trochę ci zazdroszczę tych DS -ów , pozdrawiam Janusz.
Odpowiedz
u mnie z EDka wyszło tak

hmmmmm...
Odpowiedz
To zdjęcie to Lum czy Ha i jakie czasy?
Odpowiedz
ED80 + ST10XE + Ha + SW NEQ6 + OAG + AllCCD5 mono
22 x 1200 sekundów
hmmmmm...
Odpowiedz
(19.03.15, 19:55)Tadeopulous link napisał(a): u mnie z EDka wyszło tak

Fajnie to wyszło. Kiedy kolor?

Odpowiedz
Powalczyłem jak mogłem  8)
19 x 600 sek, Quattro 8" z Atik 314L+ na EQ6, Halpha 7nm Baader, guider 210/65 z Atik Tytan, Leszno, 2015.03.16.
Biasy, darki, brak flata.
Mam jeszcze tlen 9 x 900 sek, ale muszę poczytać to i owo, bo nie wiem jak to złożyć do "kupy"

Pozdrawiam, Bartosz Leszno  51° 50'  , 16° 33'
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości