Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda w TVP Historia (2013, 2014)
Kto wie czy te odcinki, których nie nadano, nie zaginęły gdzieś w czeluściach TVP. Być może jedynymi kopiami, które się zachowały jest zbiór na chomiku i prywatne kompy.  ???
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Całkiem prawdodopodobne jest ich zaginięcie. Miałem znajomego w archiwum tvp. To co tam się dzieje to istna masakra. Z drugiej strony jedną sprawą jest bałagan, a inną niszczenie archiwaliów ze względu na brak srodków. Nie wiadomo co jest gorsze...
Odpowiedz
Nie mogę uwierzyć w ten post... A tak szumnie ogłaszano jakiś czas temu że TVP digitalizuje archiwalne nagrania i było z tego bardzo dumne...
Odpowiedz
Nie wiem kiedy znajomy pracował w archiwum, ale akurat TVP Warszawa jest bardzo dobrze poukładana. Wiele rzeczy zniknęło, ale to było w czasach sprzed scentralizowanego archiwum oraz właściwych ustaw. Dużo materiałów niektórzy powynosili do domów.

W spisie Tomasza Pycia były wszędzie podawane jeszcze stare oznaczenia taśm. Pisał na swojej stronie, że "W poszczególnych rocznikach, w kolumnie "Taśma MW", podane są dodatkowe numery archiwalne z literą "A" lub "X" (taśmy robocze)." Oznaczenie A jest tożsame z faktem, że dana "Sonda" jest w archiwum. Kategoria A jest niekasowalna, nadrzędna i na wszelki wypadek są jeszcze kopie tych taśm.

De facto najlepiej byłoby sprawdzić aktualny stan posiadania, bo w archiwum trwa nie tylko digitalizacja, ale i cały czas przeglądanie starych taśm. Coś nieznanego może się jeszcze znaleźć (choć szanse nie są zbyt wielkie).
Odpowiedz
Publicznie proszę Radka68 aby zajął się tym tematem i sporządził wspomnianą przeze mnie listę. On jako jedyny śledzi emisje na TVP Historia co miesiąc. Radku?
Odpowiedz
Chodzi o te niewyemitowane w TVP Historia, a prawdopodobnie posiadane przez TVP, tak? OK, znajdę chwilkę to napiszę.
Odpowiedz
Jutro rano, o 8.00 w TVP Historia "Plaster rzeczywistości". Bardzo polecam ten odcinek. Widzimy w nim płytę CD, która zrobiła karierę, oraz analogową płytę video, która raczej się nie upowszechniła, choć w sumie to prekursor DVD. Plus trochę fachowej wiedzy, która do dziś jest aktualna (sposób zapisu danych na płycie).
Ja niestety go nie obejrzę, choć o 8:00 akurat będę siedział przed telewizorem... Smile Kwalifikacje do GP Chin.  ;D
Odpowiedz
a ja mam takie pytanie, czy ktoś nagrywa odcinki sondy emitowane w tv, bo te dostępne w internecie są zazwyczaj w jakości <= 480p

Pozdrawiam
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
http://chomikuj.pl/Sonda_TV/Odcinki+Sond...toria+2011

--
Piotr
Odpowiedz
Nie wiem gdzie to wstawić, niech będzie tutaj. Na TVP Rozrywka jest taki program "Szperacze TV". W ostatnim odcinku było coś ciekawego, oto post jednego użytkownika z innego forum (źródło niżej):

Cytat:Tematem 6. odcinka "Szperaczy" były komputery. Przypomniano programy "Sonda", "Halo Komputer", "Telekomputer", "Joystick" (fragment z Katarzyną Dowbor), "Przybysze z Matplanety", pismo "Bajtek", polską reklamę Commodore C64, reklamę polskiego komputera Mazovia 1016 oraz reklamę biurka komputerowego z połowy lat 80.

Trzeba przyznać, że twórcy wyszukują naprawdę niebanalne kąski z archiwów TVP - dziś na przykład w jednym z przypomnianych programów z 1986 r. znalazł się 23-letni wówczas Piotr Tymochowicz opowiadający o komputerze ZX Spectrum.

Za tydzień odcinek poświęcony osobistościom Telewizji Polskiej. Na pewno nie zabraknie ciekawych archiwaliów Smile.
źródło: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=183504#p183504

Ja tylko dodam, ze powtórka będzie 24.04 o godzinie 23:05 oraz 25.04 o godzinie 10:00. Prośba aby ktoś nagrał. Ja postaram sie, ale może mi po prostu to umknąć (mam za dużo spraw na głowie, chyba, że mi ktoś przypomni?).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości