Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Horse head (B33) z Glinnej
Hej,

W związku z wczorajszym okienkiem pogodowym udało się, mimo wilgoci, naświetlić kilka klatek chyba najbardziej popularnego kadru zimowego, czyli mgławicy Koński Łeb. Kiedyś o takiej widoczności tej ciemnej mgławicy na zdjęciu można było pomarzyć. Pamiętam jak najlepsi astrofografowie męczyli ten obiekt niemodyfikowanymi Canonami. To był czad Smile

Miejsce powstania zdjęcia to Glinna pod Szczecinem, wieś, gdzie ludzie maja zdalnie sterowane lampy uliczne na pilota Smile

Horshead Nebula (B33)

SBIG ST-2000XM, Stellarvue 80S, HEQ5

LRGB: 100:30:30:30, tylko nieco ponad 3 godzinki.

[Obrazek: b33_s.jpg]
Po kliknięciu full-res.

Pozdrawiam,

Kuba.
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
Fajne zdjęcie, choć moim zdaniem to jeszcze nie jest jakość do której nas przyzwyczaiłeś. Pojawiają się obwódki wokół gwiazd, jeżeli robisz align w Pix to musisz zmniejszyć wartość clamping-u, lub wybrać inny model resize.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Całkiem sympatycznie wygląda, chociaż jak wiesz ja preferuję nieco jaśniejsze..., ale gratuluję  Wink
Odpowiedz
Obrobiłem nieco inaczej fotkę - zgodnie z sugestiami kolegów. Złożyłem ją od nowa w Pixie z nowymi ustawieniami interpolacji pixeli. Trochę było przy tym zabawy, ale w końcu pozbyłem się sztucznego wyostrzenia i kwadratowych gwiazdek, które od zawsze wypluwał mi program Smile Nowa fotka jest podmieniona w pierwszym poście.

Dzięki za komentarze Smile

Pozdrawiam
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości