Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IC 434 z towarzystwem
Materiał zebrany tydzień temu (2-3 grudnia).  Taki kadr to taki "must have" w portfolio każdego fotografa nieba. W tym roku udało mi się go zebrać.
Przyznam szczerze - myślałem że więcej uda mi się wyciągnąć z tego materiału. Ale chyba niestety w moich warunkach Canonem nie da rady za bardzo wyciągnąć więcej mgławicy wokół głównych obiektów. Niemniej jednak jest radość że w końcu udało się dołączyć ten obiekt do kolekcji.

Setup ten sam co zwykle:
Montaż: Heq5
Teleskop: Orion 80ED + FF/FR 0.8
Detektor: Canon 450D mod
Guide: SW 80/400 + OSSAG

Ekspozycja prawie 3h - w klatkach 6 min. (bez dark i flat).

[Obrazek: IC434.jpg]

Marcin
Odpowiedz
o żesz  :o, piękne
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Ladna fotka Marcin. Podoba mi sie taka delikatna obrobka. Rowniez pracuje nad tym kadrem .  Smile
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
Dzięki Panowie za miłe przyjęcie i odbiór.
Marek jak będziesz miał gotowe to wystaw na forum.
Marcin
Odpowiedz
Świetny efekt! Nie wyciągaj już więcej. Fotka jest przestrzenna i delikatna i tak trzymać.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
Podepne sie ze swoim konikiem.
7h z filtrem Astronomik Halpha w klatach po 10min, iso 800.
Canon 1000d mod , WO FLT 98 Apo, EQ6.

Załączone pliki Miniatury

WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
hak na 7h to słabiutko. Niestety lustrzanki do Ha się nie nadają.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości