Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Messier 33
Materiał zebrany prawie 2 miesiące temu a dokładnie 8 września. Niestety ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na astro więc stąd te zaległości. Miało być z zamiarem wystawienia w wątku konkursowym ale tak mi zeszło Wink
Wiem pełno hotów/coldów mi wyszło w tle, ale akurat chce już się już pozbyć tego materiału z szuflady. Wszak w listopadzie maja pojawić się nowe.

Setup ten sam co zwykle:
Montaż: Heq5
Teleskop: Orion 80ED + FF/FR 0.8
Detektor: Canon 450D mod
Guide: SW 80/400 + OSSAG

Ekspozycja 3h - w klatkach 7 min. (bez dark i flat)

[Obrazek: M33.jpg]
Marcin
Odpowiedz
Ładnie  Wink
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
Bardzo ładna fotka, lubię taką delikatną obróbkę. Jedyna rzecz na którą zwrócił bym uwagę to troszkę zbyt ciepła kolorystyka. M33 w moim mniemaniu jednak jest nieco bardziej niebieskawa niż żółta.

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Dzięki za miłe opinie.
Rzeczywiście ostatnio staram się nie ciągnąc materiału na siłę i wyciągać coś czego nie widać na moim obrazku. Dlatego jakoś tak ostatnio delikatniej podchodzę do obróbki i powiem, że mnie też to bardziej się podoba.
Marcin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości