Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kilka widefieldów
Żeby "pogodzić" swoje zamiłowania do obserwacji i astrofotografii (co jakiś czas ścierające się na forum) przedstawiam pod pręgierz swoje szerokie kadry nieba wykonywane podczas ostatnich ... uwaga ... obserwacji Smile.  Udało się wyłuskać na niebie za jednym zamachem wiele obiektów nieba letniego, jesiennego i jeszcze na dodatek urwać trochę z nieba zimowego. Podczas gdy skupiam się głównie na obserwacjach z wykorzystaniem Columbusa 16", astrofotografia schodzi na dalszy plan. W czasie obserwacji zazwyczaj w oddali pracuje sobie szybki zestaw astrofotograficzny. I tak w czasie obserwacji uzbierało się materiału na 3 widefieldy, a mianowicie:

1. Fragment gwiazdozbioru Łabędzia.
setup: AstroWalker + Canon 450D mod + Canon 50/1.8
ekspozycja: 18 minut (6*3min)
[Obrazek: cygnus-vf.jpg]

2. Strzała, Lisek, Łabędź i reszta
ekspozycja: 60 minut (20*3min)
[Obrazek: strzala-cygnus.jpg]

3. Cassiopeia.
ekspozycja: 60 minut (20*3min)
[Obrazek: casiopeia.jpg]
Marcin
Odpowiedz
a czy mi się tylko tak wydaje czy te zdjęcia są trochę poruszone na dole szczególnie 2 zdjęcie w dolnej lewej krawędzi.

Pozdrawiam
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
To raczej koma wylazła bo zdjęcia robione budżetówką Canona 50mm f1.8 chyba na f3.5. Ten obiektyw niestety nie grzeszy dobra korekcją więc pewnie stąd takie przecinki w rogach Wink
Marcin
Odpowiedz
Widzę, że w sumie nieźle ten AstroWalker się spisuje.
Fajne!
Odpowiedz
Paweł ten AstroWalker był moim pierwszym "montażem" do astrofoto. Wprowadził mnie w świat astrofoto i dał wiele radości. Jest idealny do szerokich, szybkich strzałów. Kiedyś myślałem żeby się go pozbyć, ale wiem już że pozostanie ze mną na długo do właśnie takich widefieldów.
Marcin
Odpowiedz
I dobrze (jak widać na załączonych obrazkach), że go zostawiłeś.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości