Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M31 czyli Męczarnia po 31 kroć
Whooo. No waham się czy coś takiego pokazywać publicznie, czy też nie. Już kiedyś w wątku Michała pokazywałem wersję BW
Przyznam szczerze, że żaden obiekt nie dał mi tyle w kość co ta M31. Wydawać by się mogło, że M31 to nic trudnego ale w moim przypadku wręcz przeciwnie - istny koszmar. Do obróbki podchodziłem wiele, wiele razy. Materiał jest z sierpnia więc od tego czasu sporo wieczorów minęło. I za każdym razem to samo. Za chiny ludowe nie mogę dostać kolorystyki jaką przyzwyczaja nas właśnie M31. Kilkanaście wersji i żadna mi nie podchodzi, nie wiem co źle robię, już mi ta M31 zbrzydła i mam jej serdecznie dość!

A co mi tam pokażę - wszak kolor kosmosu ma w moim odczuciu subiektywne odbiór Wink

Setup ten sam co zwykle:

Montaż: Heq5
Teleskop: Orion 80ED + FF/FR 0.8
Detektor: Canon 450D mod
Guide: SW 80/400 + OSSAG

Ekspozycja 3h - 30x6min (brak dark i flat)

[Obrazek: Andromeda%20M31.jpg]
Marcin
Odpowiedz
Bardzo ładne, delikatne zdjęcie. Jak dla mnie super!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Naprawdę badrzo fajnie to wyszło. Ja bym może troszeczkę podbił saturacje,bo takie jakieś "wyblakłe" jest,ale to tylko moje zdanie.

Odpowiedz
(28.10.13, 15:49)papatki link napisał(a): Bardzo ładne, delikatne zdjęcie. Jak dla mnie super!

Podpisuję się pod powyższym.
Odpowiedz
Dzięki Panowie za miły odbiór! Przyznam, że Andromeda pomimo że taka duża i jasna sprawiła mi jak do tej pory największą trudność w obróbce. Muszę od niej odetchnąć i odpocząć.
Marcin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości