Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmaitości Łabędzia z Zatomia (LDN 988)
Hej,

Po pierwsze wielkie podziękowanie dla wszystkich uczestników i organizatorów jesiennego zlotu w Zatomiu [Smile] Pogoda i wszystko inne były kapitalne!

A poniżej prezentuję fotkę z ostatniej, 3 nocki. Chyba zapomniałem już jak się obrabia te astrofoty [Smile]

Zdjęcie przedstawia region w Łabędziu zawierający kilka rodzajów obiektów: gromadę otwartą NGC 7031 (lewy górny róg), oraz mgławice ciemne:

LDN 981, LDN 982, LDN 984, LDN 987, LDN 988

i refleksyjne:

LBN 408, LBN 409, LBN 412, GN 21.00.7

Sprzęt: SBIG ST-2000XM, SV80S, HEQ5 SynTrek

Dane: LRGB: 210:60:60:60, bin 1x1.

[Obrazek: ldn988_s.jpg]

Full-size:

http://www.astrofotografia.szczecin.pl/f...n988_l.jpg

Bardzo interesująca jest V1331 Cyg, gwiazda typu T Tauri zlokalizowana w LDN 984. Otoczona jest ona jasną mgławicą, podobną podobno do Helixa [Smile] Wygląda, trzeba przyznac dośc ciekawie (to ta z otoczką):

[Obrazek: ldn988_t.jpg]

Pozdrawiam serdecznie!
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
Super foty Smile
Odpowiedz
fajna fota, choć ja osobiście bardziej lubiłem Qbanosa w wersji z mięciutkimi gwiazdkami niż w wersji chili!. No i pogadaj z Ignisem, żeby częściej robił zloty bo robisz tylko jedną fotkę rocznie Wink
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(09.09.13, 12:49)papatki link napisał(a): fajna fota, choć ja osobiście bardziej lubiłem Qbanosa w wersji z mięciutkimi gwiazdkami niż w wersji chili!. No i pogadaj z Ignisem, żeby częściej robił zloty bo robisz tylko jedną fotkę rocznie Wink

Co najmniej dwie, bo i zloty są dwa w roku. Powalczę jeszcze z tymi gwiazdkami.
Odpowiedz
OK, musiałem podmienić fotkę w pierwszym poście, bo była tragedia z obróbką  Smile Teraz powinno być znacznie lepiej...

Pozdr.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości