Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC 7635 - "mały bąbelek"
Materiał kisił się od ponad miesiąca w komputerze. Każda kolejna próba obróbki kończyła się gorszym efektem - chyba za bardzo chcę i za dużo oczekuje od materiału. Będą kolejne próby podejścia do tematu ale na obecną chwilę brak na to czasu. Obiekt wybrany przeze mnie jest trochę za mały na moją ogniskową ale cóż począć Smile
Setup ten sam co zwykle:

Montaż: Heq5
Teleskop: Orion 80ED + FF/FR 0.8
Detektor: Canon 450D mod
Guide: SW 80/400 + OSSAG

Ekspozycja 3h - 30x6min (brak dark i flat)

Załączone pliki Miniatury

Marcin
Odpowiedz
Fajny ciepły i delikatnie obrobiony. Teoretycznie dało by się nawet odrobinę mocniej pociągnąć ten materiał, ale i tak jest ładnie.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Oj Michał ile się ja naciągnąłem tego materiału - ale im częściej podchodziłem do obróbki to przedobrzyłem. Wiec wstawiłem na forum w zasadzie chyba pierwsze podejście do tego zdjęcia. Jak będę miał jakieś wolne wieczory to popróbuję raz jeszcze przysiąść.
Marcin
Odpowiedz
Bardzo fajnie to wyszło. Podoba mi się Twoje podejście do obróbki. Ja zawsze staram się wyciągać na "chama" i przez to wychodzi to beznadziejnie. Ty to robisz delikatnie i z wyczuciem. Brawo

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości