Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje pierwsze zdjęcie Drogi Mlecznej.
Witam, to mój pierwszy post. Nie jestem pewien, czy umieściłem go w dobrym miejscu, bo forum jest jak widzę duże.
W każdym razie chciałem pochwalić się moim pierwszym zdjęciem naszej Galaktyki. Zostało ono wykonane na początku tych wakacji (2013).
[Obrazek: tumblr_mptjx0zeMy1sodrtco1_1280.jpg]
33.1s F/3.50 ISO-1600 18mm - Canon1100D.
Co o nim sądzicie? Jakieś porady, jak robić lepsze?
Z czasem postaram się wrzucać więcej moich zdjęć. Pozdrawiam, Bartosz. Smile
"Od wybuchu się zaczęło. Na początku był chaos.  Później z tego coś powstało. Życia nasze trwa miliony lat. Zdążył nam się skomplikować świat. Człowiek dąży do zagłady. Nie ma na to dzisiaj rady." - Konopians
Odpowiedz
Jeżeli nie alignowałeś poszczególnych klatek tylko po prostu je dodałeś to niepotrzebne było robienie 30 ujęć po 1s. Lepiej było 15s lub nawet pojedyncze 30 sekund. W takim przypadku (i w sumie wyłącznie takim) możesz nawet w aparacie włączyć funkcję automatycznej redukcji szumu (tak, żeby automatycznie wykonywał darka i go odejmował). Inną kwestią jest to, że nawet najprostszy montaż z prowadzeniem dałby przy tych 30 sekundach bardzo fajny efekt.

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(08.08.13, 22:28)papatki link napisał(a):Jeżeli nie alignowałeś poszczególnych klatek tylko po prostu je dodałeś to niepotrzebne było robienie 30 ujęć po 1s. Lepiej było 15s lub nawet pojedyncze 30 sekund.

Zapisując 30/1s, ukośnik służył za przecinek, zapisuję tak z przyzwyczajenia. Powinno być; 30,1s, czyli jest to tylko jedna klatka.
O opcji redukcji szumów nie wiedziałem, dzięki.
"Od wybuchu się zaczęło. Na początku był chaos.  Później z tego coś powstało. Życia nasze trwa miliony lat. Zdążył nam się skomplikować świat. Człowiek dąży do zagłady. Nie ma na to dzisiaj rady." - Konopians
Odpowiedz
Skąd ta poświata  dole?  ??? Wschód słońca?
PS, jak na pierwszą fotkę w szumie udana.
Odpowiedz
(29.08.13, 10:58)Astronom1234 link napisał(a):Skąd ta poświata  dole?  ??? Wschód słońca?

Nie. Jest to łuna od świateł z pobliskiej wioski.
Odpowiedz
Ok, dziękuję za odpowiedź.
Ps udany kadr.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości