Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Angloamerica.
Ogromne podziekowania dla Patryka (Patrix) ktory prowadzi mnie ''za reke'' od poczatku mojej przygody z AP. Mial swoj ogromny udzial podczas obrobki tej foty . Odbylismy mala telekonferencja przy Psie :
Z cala pewnoscia mozna lepiej i zapewne bedzie, ale to zajmie troche czasu. Jak narazie to moje najlepsze foto  Wink. Satysfakcja jest ,ale jak kazdy daze do perfekcji  8)

Warunki do focenia mam beznadziejne. Na 25 stopni od horyzontu mam wrecz pomaranczowo. Drogi mlecznej nie widzialem przez lata.

Parametry.

C80ed, WO FF/R 0.8x, EQ6pro, PHD guiding, 14x600sek, iso 800, ogniskowa 480mm, f6, filtr Astronomik CLS.

Załączone pliki Miniatury

WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
Marek,moje zdanie znasz  Wink Jasne,że można lepiej,ale zważywszy na fakt iż jest to Twoja druga fotka w życiu efekt jest powalający. Niewielu może się taką ameryką pochwalić. Trochę trzeba ją dopieścić i będzie super.

Gratulacje i czekamy na więcej. Rośnie konkurencja na A4U  ;D

Odpowiedz
Dobrze że robisz z CLS a nie z UHC-S lub co gorsza z Ha Smile Mgławica w ciemnych partiach jest mocno zaszumiona, kalibrowałeś ten materiał? Poza tym brakuje trochę w niebieskim kanale i nasycenia w gwiazdkach.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Napewno podejde do tego materialu raz jeszcze jak tylko nabiore troche wprawy. Jak narazie brakuje mi wyczucia we wszystkim,ale trening czyni mistrza  8)
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości