Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łabędź pod ostrzałem
Witam.
Nie ma się w sumie czym chwalić,ale może podpowiecie co można poprawić,bo mi już ręce opadają. Jedno jest pewne-astrofotografia z miasta bez Ha nie ma sensu. Zarwałem kilka nocy,żeby maskymalnie wykorzystać pogodę i pewnie gdyby nie walka z guidingiem,było by więcej materiału. Jest niewiele,ale zawsze coś  Wink  Ogólnie jestem zadowolony z nocy spędzonych pod gołym niebem,niestety z efektu zdjęć-nie.

NGC 7000- ED80,FF,350Dmod-3,5h ISO 800

NGC6992- ED80,FF,350Dmod-2h ISO 800

NGC 6960-  ED80,FF,350Dmod-1h ISO 800

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Bardzo dobre efekty uzyskujesz tym setupem - tym bardziej, że to z miasta.
Ale powiem szczerze, że powalczyłbym jeszcze raz z Ameryką, bo uważam że tym zestawem i przy takiej ekspozycji dasz rade więcej z tego materiału wyciągnąć.
W ubiegłym roku robiłem także przymiarkę do Ameryki podobnym zestawem jak Twój (z tym że ze wsi) i przy ekspozycji 90 minut (30x3min) i udało się więcej wyciągnąć z mgławicy http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,20293.0.html
Marcin
Odpowiedz
Gratuluję zdjęć, a próbowałeś robić darki ?
Pozdrawiam
Napoleon
Odpowiedz
Dzięki Panowie. Darki oczywiście są  Wink Problemem jest niebo,które naprawdę zostawia wiele do życzenia. Na domiar złego,jakieś pięć mil od mojego ogrodu mam "business center",gdzie znajduje się wiele hal produkcyjnych i w nocy świecią niemiłosiernie,akurat w kierunku moje teleskopu  >Sad  Kombinuję zasilanie do sprzętu wyjazdowego,także powinno to przynieść lepsze rezultaty.

Marcin-Twoja ameryka jest super,ale Ty robiłeś ją pod ciemnym niebem i to jest kolosalna różnica. Takie obiekty wymagają takiego czarnego jak smoła nieba.

Odpowiedz
Witam, gratuluje fotek, które zostały zrobione pod niebem pozostawiającym wiele do życzenie. Ponad to "szacun" za chęć doskonalenia i tak niezłych zdjęć.
Co do problemu zbyt mocnego oświetlenia pobliskich hal i magazynów mam jeden sposób ( sprawdzony ). Podobno najlepsze rozwiązania to te, które są za razem najprostsze. Rozwiązanie nie to nie wiąże się z zakupem dodatkowych filtrów bądź zasilania do sprzętu na dalekie wyjazdy. Co ciekawsze pozwoli uzyskać takie warunki że zanieczyszczenie sztucznym światłem na jakiś czas dosłownie zniknie. WYSTARCZY ZAOPATRZYć SIę W DOBRĄ PROCę  8) która bije na głowę wszelakie filtry. Wiadomo wiąże się z to ryzykiem, aczkolwiek większe ryzyko większa frajda z uzyskanych efektów. Proc może być sportowa lub własnej roboty. Najważniejsze by zasięg wystrzeliwanych pocisków był przyzwoity. REASUMUJĄC... ASTRO-PUNK po całości  Wink
P.S. Jako pociski świetnie się sprawdzają kulki od łożysk, nawet te z odzysku.
Odpowiedz
Patryk strasznie to tło przycięte. Zostawiaj je choć odrobinkę wyżej. Poza tym jak na miejskie warunki jest fajnie!
Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Michał,nawet nie masz pojęcia jak ja pragnę czystego,ciemnego,wiejskiego nieba. Jak sobie przypomnę jakie miałem warunki jak jeszcze mieszkałem w kraju,to mi się łezka w oku kręci  Wink

Posiedziałem jeszcze trochę i tak mi wyszło;sam nie wiem czy jest lepiej.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości