Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jednoklatkowce
ST8300,Canon 200mm2.8L,Ha 7nm,AZ EQ6GT -1x600sek

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
te pojedyncze klatki wychodzą Ci lepiej niż stacki… Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(08.10.14, 20:45)papatki link napisał(a): te pojedyncze klatki wychodzą Ci lepiej niż stacki… Smile

Najgorsze jest to,że tak samo myślę Wink

ST8300,Canon 200mm2.8L,Ha 7nm,AZ EQ6GT -1x600sek

Odpowiedz
Patryk za dużo dłubiesz na tych stackach. W ha w gruncie rzeczy nie ma wielkiej filozofii, po stack ja robię może jakiś minimalny wavelet hdr, dekonwolucje z maską + minimalne (0,1-0,2) zmniejszenie gwiazdy. Robisz tego po tyle klatek, że to samo powinno się składać.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Problem polega na tym,że albo pełnia księżyca tak działa,a te foty są robione przy byczym księżycu,albo zdjęcia z 200mm przy f3.5 tak dziwnie się obrabia. Nigdy wcześniej nie miałem aż takich problemów. Inaczej też obrabia się obiekt,który zajmuje w śroku 5% kadru,a inaczej kiedy cały kadr jest obiektem.

Tu jeszcze zajawka z ostatniej nocy,kiedy sprawdzałem,czy ta ogniskowa nadaje się na ten obiekt,ale chyba się nie nadaje dlatego odpuściłem.Wprawdzie to nie jednoklatkowiec,a trzyklatkowiec,ale zostawiam go tutaj.

3x600sek.

Odpowiedz
jest pełnia prawie więc nie ma sensu napinać pośladków
w sumie nie mam jeszcze hameryki więc się smaży kawałeczek Wink

hmmmmm...
Odpowiedz
Sh2-188 przez filtr Ha i chmury

Odpowiedz

IC 2128 L 1x6min

Odpowiedz
(02.11.14, 13:00)napoleon link napisał(a): IC 2128 L 1x6min

Uwielbiam ten obiekt. Mam go w planach tej zimy dopiec. A,że tak spytam,to kiedy możemy się spodziewać tego obiektu w Twoim wykonaniu w RGB?

Odpowiedz
Póki co słabe rokowania na ten obiekt...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości