Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M13 z dziesięciu cali
Witam.
Wczoraj pomimo pełni i kiepskiego seeingu,niewytrzymałem i założyłem Canona do "dziesiątki". Warunki beznadziejne i w sumie nie liczyłem na nic ciekawego;wybrałem jasny obiekt jakim jest M13, ISO ustawiłem na 1600 i zapodałem sesje 200 klatek po 10sek. na początek bez guidingu. I na początku się skończyło,bo pogoda się strasznie zeszmaciła. Montaż (HEQ5) niestety nie jest stworzony do 10 calowej rury,wystarczy lekki podmuch i lata na wszystkie strony. Ale rano jak przejrzałem materiał,pozytywnie mnie zaskoczył. Jednak apertura i światło robią swoje. Nie posiadam korektora comy co widać po gwiazdkach,strasznie ucierpiały na brzego kadru. Zdjęcie to stack 100 wybranych klatek ze 185,które zarejestrowałem.

W sumie to pokazuje to bardziej jako ciekawostkę,iż na krótkich czasach też można coś wycisnąć,niż jako gotowe zdjęcie i tak też to proszę traktować  Wink

Newton 10",Canon 600D,HEQ5-100x10sek. ISO1600

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
heh - to kiedy kupujesz 8" albo 10" ? Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Zbiera swiatelko ,az milo  Smile
WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
(26.05.13, 17:55)papatki link napisał(a): heh - to kiedy kupujesz 8" albo 10" ? Smile

Ja tam wolę soczewki,lustra mnie nie kręcą. Choć z drugiej strony,jakby okiełznać takiego bydlaka,to by była niezła maszynka do zbierania fotonów  Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości