Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwie galaktyki z osiemdziesątki
Więcej z tym nic nie zrobię. Niebo w mojej okolicy jest tragiczne i bez pomocy jakiś filtrów,wydaje mi się,że nie ma sensu focić. Jutro zabieram się za lekturę na temat filtrów do walki z tym cholernym LP. W sumie to pierwsze (nie licząc próby z kometą) światło nowej zabawki  Smile

80ED,350Dmod,HEQ5
M64 - 24x300sek. ISO 800
M106-31x300sek. ISO 1600

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Chyba musisz walczyć z innymi obiektami, te galaktyczki jednak tak dobrze nie wychodzą z miejsca gdzie focisz (i znów kolor w jednym za niebieski w drugim za zielony).
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Ja tu mam niebo w nocy tak zasyfione,że czasami żałuje,że nie zajmuję się robieniem na drutach Wink Powoli szykuje sobie sprzęt na wypady z daleka od miejskich świateł,wtedy będzie dużo lepiej. Na razie docieram się ze sprzętem. A te kolory to wynik paru godzin przy monitorze i już mi się wszystko miesza.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości