Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC4565
Witam.
Ja w końcu odrabiam czasowe zaległości. Ostatnie dwa tygodnie były strasznie "zabiegane". Ale do tematu. Galaktyka znana i lubiana,więc nie ma co się rozpisywać.
100ED,Canon 350Dmod,HEQ5-17x300sek. ISO1600

Obok stał Canon 600D i cykał wirówkę-300x30sek. ISO1250

Na koniec chciałem zobaczyć jak wyjdzie Tryplet Smoka-obiekt,na myśl którego mnie ciarki przechodzą,dla mnie jednen z  ładniejszych obiektów naszego nieba,niestety do tego obieku potrzeba niezłą rurę,żeby wycisnąć te galaktyczki. Krótka pogdlądowa zajawka - 7x300sek.ISO1600. Na pewno do nich kiedyś wrócę z czymś większym jak 100ED.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Pierwszy problem to kolor tła - jest ewidentnie zielonkawe (w obu zdjęciach). Drugi to szum - albo za mało klatek albo iso powyżej optymalnego, albo za mocno pociągnięty materiał! Być może spróbuj na początek Przy Iso8oo? (można zmieniać Iso w 350D co 1/3 działki?).
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Jestem kompletnym i totalnym laikiem w tej materii,ale pobawilem sie troche Twoja fotka Patryk  Wink

Załączone pliki Miniatury

WO FLT 98 Apo, QHY8L,  EQ6 Pro....
Odpowiedz
Teraz jak tak patrzę na moją i Marka wersję,to ewidentnie widać dominację zieleni. Muszę to poprawić. Natomiast reszta to temat rzeka. ISO 1600 dlatego,że przy 800 gówno widać,a jak pociągnę 600sek. to wygląda to tak,jakby ktoś to zjadł i wypluł  ;D Sesję mam ustawioną na 50 klatek po 300sek.,tylko jak się wypalała igła,to teleskop był na kursie kolizyjnym z nogami montażu,dlatego skończyło się na 17 klatkach,a szkoda.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości