Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Light Pollution
#1
Witajcie,
Każdy z nas widzi jak szybko są stawiane nowe lampy i jaki ma to wpływ na jakość nieba. Problem został podniesiony w kontekście nowych lamp LED.
Link na artykuł: http://www.bbc.co.uk/news/technology-22292129
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Ciekawe. Niemniej jednak cały czas się obawiam, że jak nastanie era LEDowego oświetlenia ulicznego to pomimo bardziej selektywnego sposobu świecenia dla nas będzie gorzej. Wykorzystywane w tej chwili w większości przypadków lampy sodowe świecą w dość wąskim spektrum a biały LED praktycznie w pełnym. Oczywiście nie jest to problem wyprodukować LED świecące w określonym paśmie ale czy ktoś o tym pomyśli? Na teraz filtry RGB są odpowiednio rozsunięte dla wyeliminowania wpływu światła z sodówek, a przy LEDdzie coś takiego nie zadziała....
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
#3
Jeżeli kiedykolwiek LED-y zostaną na szerszą skalę zastosowane do oświetlania ulic, to spodziewałbym się raczej dążenia producentów do redukcji kosztów. Nie łudziłbym się, że zastanowią się nad widmem. Pomyśleć, że mogą przyjść czasy, w których zatęsknimy za sodówkami :-)
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości