Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M42 (znowu)
(19.03.13, 20:12)Patrix link napisał(a): Janusz,nie marudź tylko zapodaj Twoją wersję,nie daj się prosić  Wink

Zdopingowany wziąłem się (z pomocą Michała Klimaszewskiego) za swoje RAWy. Na lepsze warunki naświetlania będę musiał poczekać do jesieni. Na razie tyle, choć przez pochmurne wakacje będę ćwiczył obróbkę tego co już naświetliłem.

Załączone pliki Miniatury

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Januszu a ten zielonkawy odcień mgławicy jest efektem zamierzonym? Lubię awangardę i w sumie ładnie kontrastuje z wodorowymi czerwieniami Smile Używaliście jakiegoś filtra? Po szybkiej neutralizacji kanału zielonego mi wyszło coś takiego.

Załączone pliki Miniatury

UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Michał,
Po Twoich poprawkach dużo lepiej to wygląda. Nie używałem żadnych filtrów. Jak widzisz fotka była niedopracowana. Podmienię ją sobie na blogu później Smile
Ma ok 40 RAWów przy różnym czasie naświetlania. To zdjęcie złożone było z 14-tu. Materiał do ćwiczeń mam na pochmurne dni ...
Dzięki za korektę.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Janusz jak mi wyślesz tiff-a po zestackowaniu to zrobię nieco lepszą wersję. Z takiego jpg-a ciężko coś wyciągnąć.

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Odważny jesteś,że taką kolorystykę zaprezentowałeś  ;D  Pytam z ciekawości-co zrobiłeś,że ta zieleń tak wyszła?

Odpowiedz
(27.03.13, 20:22)Patrix link napisał(a): Odważny jesteś,że taką kolorystykę zaprezentowałeś  ;D  Pytam z ciekawości-co zrobiłeś,że ta zieleń tak wyszła?
Nie widziałem jej Smile Na innym monitorze faktycznie przeszkadzała.
Odpowiedz
Janusz, czy kolory na fotce sa kolorami prawdziwymi? Kiedys pamietam -(mialem dosc dluga przerwe w obecnosci na forum) dosc popularne bylo "pozyczanie" kolorow ze zdjec np z Hubble'a i aplikowanie ich na robione B/W zdjecia. A jak jest z reprezentowanym zdjeciem?
pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości