Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
silniki krokowe
przekładnie są w miarę luźne, montaż chodzi bez oporów. Za godzinę jadę do Łysego i zobaczę jak będzie dzisiaj. Czy możliwe, że coś się stało z lunetką biegunową??
Odpowiedz
Jeżeli położenie lunetki biegunowej jestm, niestety, justowalne, a Ty dałeś jej z kopa, to rzeczywiście montaż na oś główną w innym miejscu niż kłamie lunetka. Obraz ma prawo Ci uciekać, ale niezbyt gwałtownie.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
testy wykonane. Jednak to cos związanego z zasilaniem bateryjnym. Wczoraj fociliśmy z Łysym i Jesionem Marsa używając zasilania sieciowego. Było OK. Dla zobrazowania: przy zastosowaniu Barlowa 2x (ogniskowa 1840), Mars ustawiony w centrum widzenia (monitora), minimalnie się odchylał od osi po około 10 min. Myślę, że od krawędzi do krawędzi zajełoby mu godziny.

Pytanie zatem pozostaje: czy napięcie baterii ma wpłym, a jak tak to czy to są silniki krokowe?
Odpowiedz
moim skromnym zdaniem moze tak byc rowniez w przypadku silnikow krokowych. Jesli stopien koncowy sterownika jakims sposobem nie wydala pradowo to silniki traca na mocy, wynikiem tego moze byc zgubienie kroku a to w konsekwencji dalej (w zaleznosci od konstrukcji silnika) powoduje zgubienie kolejnych zanim sie silnik ponownie zsynchronizuje ze sterownikiem. Nawet jesli polozenie jest kontrolowane przez sterownik niezaleznie od sterowania silnikami (encodery) to i tak sie moze stac ze pole manewru przy korekcji bedzie zbyt male z ww. powodu.
Odpowiedz
Ja mam walkmana z cyfrowo sterowanym silniczkiem i wydawałoby się że nie ma prawa zwalniać , a jednak gdy wyczerpuje się bateria taśma zwalnia ,bo poprostu nie wyrabia przetwornica.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości