Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M42
Witam.
Księżyc ma 85%,a mnie się zachciało testować EDka setke na DeeSy. Głupi pomysł,ale przynajmniej wiem teraz jak to wygląda  Wink Wybrałem jasny i oklepany obiekt jakim jest M42. Próbowałem różnych czasów,ale stwierdziłem,że 60 sek na ISO1600 to i tak za dużo. Po godzinie stwierdziłem,że to nie ma sensu. I to był błąd. Mogłem jeszcze poczekać chociaż godzinę,bo pomimo warunków coś tam się jednak zarejestrowało. Obrobione w wersji BW,ponieważ nie potrafiłem sobie poradzić z gradientem.

Problemy to:
-f9-zbyt ciemny i trzeba coś wymyślić,może jakiś flattener
-gwiazdy-nie wiem czy to problem optyki czy prowadzenia

Reasumując to niewiedziałem czego się mam spodziewać po tym jak by nie było pierwszym DeeSowym świetle tego telepka.

100ED,600D-60x60sek.ISO1600

[Obrazek: 8494949651_8d6ce74558_c.jpg]

Odpowiedz
za mały ten plik żeby cokolwiek oceniać - musiał byś wrzucić 1:1.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
To jest 100% ze środka kadru. Trochę pojechane i aberka wyszła. Ale żeby spajki w ED?

[Obrazek: 8496956017_7a66a1999c_b.jpg]

Odpowiedz
Gdyby to była kamera a nie aparat to bym powiedział, że masz zaszronioną optykę (daje podobny efekt). Jak przypuszczam, tor optyczny był jednak suchy a taka deformacja może wskazywać na astygmatyzm (być może optyka jest zbyt mocno ściśnięta w celi). Żeby mieć pewność ustaw zestaw na jakąś jasną gwiazdkę i zrób kilka zdjęć przed i za ogniskiem (rozostrzone).

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości