Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocny Obserwator - tutaj mamy swoje forum
Uwaga.
Kończę wersję 4.0 Nocnego Obserwatora, w której także będą te same aktualności i będzie również możliwość aktualizacji programu identyczna jak jest w AstroJaWilu. w sobotę 19 X lub niedzielę będzie ta wersja dostępna już w sieci.

Doszły w tej wersji także flary Iridium, Notes z 20-toma zeszytami i baza danych "Cardfile" z ośmioma kartotekami - tak jak w AJW.
Wstawię także w legendę map oznaczenia jasności gwiazd.

W niedzielę najpóźniej będzie ta wersja do ściągnięcia. Dam znać.

Załączone pliki Miniatury

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
A to zwiastun nowej wersji 4.0 z legendą zawierająca także gwiazdy. Przy okazji mapka z kometą ISON na najbliższe dni.
Być może wersja 4.0 pojawi się już w sobotę. Musze tylko dorobić wersję angielską do nowości oraz jak zwykle uaktualnić instrukcję.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Otwieram nowy rozdział programu Nocny Obserwator. Właśnie wstawiłem do sieci wersję 4.00 tego programu. Nowa cyferka oznacza duże zmiany i tak faktycznie jest. Od tej wersji można będzie aktualizować program - tak jak to było w AstroJaWilu - fragmentarycznie i ściągać różne dodatki w postaci plików uzupełniających do programu. Tak więc w programie pojawił się Aktualizator, Notes 20-zeszytowy, Aktualności (i Kartoteki) - tak jak to było w AstroJaWilu. Zapraszam do zainstalowania sobie tej nowej wersji 4.00. Potem zmiany będą już łatwe. Wystarczy, że po zakończeniu używania programu do zamknięcia użyjecie funkcji [Update], która poinformuje Was, czy jest coś nowego w programie. ZAPRASZAM do wersji 4.00
http://astrojawil.pl/blog/moje-programy/...bserwator/

Odpowiedz
Można już wypróbować aktualizator wewnętrzny Smile
Po aktualizacji do wersji 4.01 zobaczymy, że mamy możliwość zapisania do 10 zestawów linków internetowych po kliknięciu w [Net] na górnej belce.

Odpowiedz
Zainstalowałem 4.02 i widzę pozytywne zmiany. Grafika poprawiona już nie jest taka cukierkowa, lecz bardziej stonowana. Robienie mapek to też czysta przyjemność.
Nie wiem co można by jeszcze dodać do programu, no moze jeszcze negatywowe kolory do mapy - przyda się przy rzeczywistych obserwacjach jak pod pachę weźmie się tablet z samymi mapkami. Ale równie dobrze można to zrobić potem w irfanview i zapisać do jpg czy gif.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Teraz pracuję nad wymianą przycisków i górnych szlaczków, które w trybie nocnym oślepiają.
Będę poprawiał grafikę, aby było jeszcze sympatyczniej.
Dzięki Alferek za miłą opinię.
Odpowiedz
Niestety od wersji bodajze 4.0.3 (ze zmiana strony startowej na biuro) program przestal uruchamiac sie pod WINE Sad

http://i.imgur.com/uqs75Ch.png
Po kliknieciu OK podaje rzeczywiscie nieprawidlowa sciezke do pliku:
http://i.imgur.com/MWMdxjs.png

Wydaje mi sie, ze program odwoluje sie do nieprawidlowych lokalizacji pozostalych skladnikow.
Zamiast
{folder z programem}/plik
odwoluje sie do
{domyslny katalog domowy uzytkownika}/plik

Przekopiowalem folder PRIVATE do /home/rz (czyli do lokalizacji blednie oczekiwanej przez program), dzieki czemu kolejny komunikat jest juz inny:
http://i.imgur.com/HVoEVPA.png

Czy moge prosic o sprawdzenie sposobu odwolywania sie do pozostalych skladnikow programu?
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
Dziękuję za szkolenie video, mam nadzieję, że zapis z tego będzie do obejrzenia na youtube, bo niestety musiałem wyłączyć komputer o 22:20 (dziecko chciało iść spać).
Tak na przyszłość: max 1 godzina, bo potem percepcja widzów spada. Lepiej więcej odcinków ale krócej, wtedy jest większa szansa na zapamiętanie i poćwiczenie sobie później.
Kto nie był ten obecny wczoraj nie będzie umiał wykorzystać nawet 50% możliwości programu.

Odpowiedz
Dzisiaj także zapraszam. Będzie klika filmów astro i praktyczne wykorzystanie programów do określenia widoczności komet - aktualnie nam panujących.

Co do startowania biura na początku to każdy może sobie zmienić na normalny start z mapą nieba. Trzeba tam w Biurze w Ustawieniach startowych zaznaczyć odpowiednie kółeczka i zapisać to co się nacisnęło.

Alferek, czy masz dalej problemy z adresacją plików?
Ani na XP czy Win7 nie ma z tym problemów.
W programie podaję odnośniki do bieżącego folderu czyli np: "PRIVATE/hor01.txt"
W tych podanych Windowsach działa to bez problemu.

Wersja 4.04 chodzi u Ciebie OK?

Odpowiedz
Czy chodzi OK, to trudno od razu powiedzieć, bo potem będzie wersja 4.05, 4.06 i nie zdążę kliknąć we wszystkie opcje.
Nie działa jedna opcja: uruchamiam program, klikam w Menu, potem Functions i "Roczna Widoczność Obiektu" i wyskakuje błąd w okienku windowsowym "the specific file was not found".
Za drugim razem wyskakuje okienko z opcjami obliczeń więc potem działa jak należy. Nie działa to tylko za pierwszym razem. Nie działało to już we wcześniejszej wersji 4.0X. Nie działa na 2 różnych kompach, Win 7 64 bit.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości