Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocny Obserwator - tutaj mamy swoje forum
To fakt. W tym RWO dla nowej miejscowości wyskakuje to okienko i faktycznie za drugim razem i przy następnych już nie ma tego problemu. Ale to już mój błąd, a nie systemu. Dzisiaj nawet rano na kartce zapisałem sobie, aby ten błąd usunąć, choć to nie generuje żadnych złych konsekwencji. Też to od dawna widziałem i jakoś nigdy nie pamietałem, aby to poprawić. Może dzisiaj mi się uda .... Wink Jeszcze znalazłem parę innych rzeczy do poprawy, tak więc masz rację, że niedługo będzie 4.05 ... i potem 4.06 i na pewno nie zdążysz kliknąć we wszystko Smile
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
A czy można by taką opcję dorobić?  (możliwe, że jest, ale nie dokopałem się)
Wybieram sobie obiekt, jest zakotwiczony i na okienku po lewej zrobić to samo co dla Słońca i Księżyca, czyli wschód, zachód i górowanie. To samo ale dla obiektu.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Alferek, dobry pomysł, ale już jest w programie - zobacz załączniki

Przy okazji informuję ... że jest już wersja 4.05 z poprawionymi błędami zauważonymi przeze mnie, a także tym, o którym pisałeś.

Załączone pliki Miniatury

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Dorobiłem do wersji 4.05 to co chciałeś, aby można było ustawić wschód, górowanie i zachód obiektu ze środka ekranu.
Zobacz załącznik. Jak klikniesz w którąś z trzech dat to program ustawi tę datę i utrzyma na środku ekranu te obiekt.

Tę nową wersję 4.05 wstawiłem o 1:10 na serwer.
Jeśli przedtem już ściągnąłeś tę wersję, to aby ponownie móc z programu zrobić update musisz wyedytować plik no_ver.txt i zamiast 4.05 wpisać tam z powrotem 4.04.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(14.11.13, 13:44)Janusz_Wiland link napisał(a): Co do startowania biura na początku to każdy może sobie zmienić na normalny start z mapą nieba. Trzeba tam w Biurze w Ustawieniach startowych zaznaczyć odpowiednie kółeczka i zapisać to co się nacisnęło.
Wiem, problem w tym, ze program wysypuje sie jeszcze przed pojawieniem sie tej planszy.

(14.11.13, 13:44)Janusz_Wiland link napisał(a): Alferek, czy masz dalej problemy z adresacją plików?
Testowalem kolejno 4.03, 4.04 i najnowsza 4.05 (za kazdym razem rozpakowujac do czystego folderu, by przez przypadek nie zachowal sie jakis plik ze starymi ustawieniami). Odinstalowywalem WINE i instalowalem w wersjach 1.4.1, 1.6 oraz rozwojowa 1.7. Usuwalem katalog /home/user/.wine by skasowac wszystkie ustawienia. Niestety z identycznym rezultatem jak poprzednio Sad

Ciekawostka: odpalilem Nocny Obserwator 4.05 na innym komputerze (tez Linux z WINE 1.4.1). Dziala poprawnie! Byc moze jest to problem z samym WINE, nie NO (choc oczywiscie inne Windowsowe aplikacje uruchamia poprawnie).

(14.11.13, 13:44)Janusz_Wiland link napisał(a): W programie podaję odnośniki do bieżącego folderu czyli np: "PRIVATE/hor01.txt"
Pliki z adresowaniem wzglednym sa z "./" na poczatku w adresie?
Czyli np "./PRIVATE/hor01.txt".
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
Adresowanie plików względne odnosi się do foldru bieżącego i dla XP, Win7, Win8 działa prawidłowo i wygląda:
PRIVATE/hor_01.txt
Nie żadnego slasha czy backslaha na początku.

Nie jest wykluczone, że WINE wymaga np znaku "\" a nie "/".
Trudno mi powiedzieć.
Daj znać jak u Ciebie powinno być (w WINE) to spróbuję coś zaradzić.
Odpowiedz
(15.11.13, 01:29)Janusz_Wiland link napisał(a): Dorobiłem do wersji 4.05 to co chciałeś, aby można było ustawić wschód, górowanie i zachód obiektu ze środka ekranu.
Zobacz załącznik. Jak klikniesz w którąś z trzech dat to program ustawi tę datę i utrzyma na środku ekranu te obiekt.
Tak, teraz jest to przydatne ułatwienie, nawet lepiej niż myślałem.
Ale co z tego jak u mnie pogody nie ma, komet to pewnie nie zdążę obejrzeć, bez przerwy mgła, albo gęste chmury  >Sad.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Ale chociaż w programie zobaczysz Smile
Odpowiedz
(15.11.13, 11:15)Janusz_Wiland link napisał(a): Adresowanie plików względne odnosi się do foldru bieżącego i dla XP, Win7, Win8 działa prawidłowo i wygląda:
PRIVATE/hor_01.txt
Nie żadnego slasha czy backslaha na początku.
Zgadza sie, tak powinno dzialac poprawnie.
Czy moglbym jednak prosic o dodanie ./ na poczatku sciezki do poszczegolnych plikow?
Czy slash/backslash - w takiej samej konwencji jak w pozostalych adresach w zrodle.

./ - folder biezacy
../ - folder nadrzedny
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
(17.11.13, 21:49)r.ziomber link napisał(a): Zgadza sie, tak powinno dzialac poprawnie.
Czy moglbym jednak prosic o dodanie ./ na poczatku sciezki do poszczegolnych plikow?
Czy slash/backslash - w takiej samej konwencji jak w pozostalych adresach w zrodle.

./ - folder biezacy
../ - folder nadrzedny

Nie ma sprawy - dodam to w najbliższym czasie. Dam tutaj znać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości