Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocny Obserwator - tutaj mamy swoje forum
Potestowałem i jest nieźle. Trochę nawyków trzeba było dostosować do nieco zmienionego interfejsu ale program chodzi stabilnie i spełnia moje oczekiwania. Nie mam na dzień dzisiejszy pomysłu co by można dorobić...
Chociaż jakby przenieść jeszcze robienie mapek z AJW, to AJW byłby mi niepotrzebny.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
W Nocnym Obserwatorze też można robić sobie mapki ...
a na nich wstawiasz co chcesz, łącznie z efemerydami ciał Układu Słonecznego ...
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Kolego Januszu, do wszystkich funkcji nie dotarłem, ale program klasyfikuję w zestawie tych użytecznych i cieszę się z powodu kolejnych wersji. Robię sobie plany obserwacyjne, szukam najlepszych jasności planetoid. Potem i tak pogoda te plany krzyżuje, ale czasem się coś uda w realu zobaczyć.

Ach marzenie ściętej głowy aby to pojawiło sie na Androidzie...
Wtedy uzytkowników byłoby znacznie więcej, bo choć programów astro na Andka jest sporo, to ich użyteczność jest dużo niższa niż NO.
Odpowiedz
(10.07.13, 19:55)Alferek link napisał(a): Kolego Januszu, do wszystkich funkcji nie dotarłem, ale program klasyfikuję w zestawie tych użytecznych i cieszę się z powodu kolejnych wersji. Robię sobie plany obserwacyjne, szukam najlepszych jasności planetoid. Potem i tak pogoda te plany krzyżuje, ale czasem się coś uda w realu zobaczyć.

Ach marzenie ściętej głowy aby to pojawiło sie na Androidzie...
Wtedy uzytkowników byłoby znacznie więcej, bo choć programów astro na Andka jest sporo, to ich użyteczność jest dużo niższa niż NO.

Na razie nie wiem jak programować na Androida ... Sad
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Zachęcam do pobrania najnowszej wersji programu Nocny Obserwator.

Tutaj link do ściągnięcia i opis zmian.

http://astrojawil.pl/blog/nocny-obserwator-w-3-09/

Od jutra (3.09.2013) nie będę w stanie odebierać maili przez kilkanaście dni. Ci co wyślą maila z prośbą o rejestrację proszeni są o cierpliwość. Jak tylko będę mógł odpiszę.
Odpowiedz
Zakończyłem dużą pracę nad nową wersją Nocnego Obserwatora 3.10. Dokonałem wielu uzupełnień i modyfikacji m.in. zmieniłem sposób pokazywania gwiazd podwójnych w programie. Jednak najważniejszą zmianą jest dodanie "Generatora map" takiego jakiego jest w AstroJaWilu, ale ten w Nocnym Obserwatorze jest znacznie lepszy. Poniżej dwie mapki wygenerowana w tej wersji 3.10. Pełny plik no.ZIP programu jest już dostępny w sieci. Zapraszam do pobrania i przetestowania tej nowej wersji. Link jest na mojej stronie:
http://astrojawil.pl/blog/moje-programy/...bserwator/

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ślicznie dziękuję za mapki, teraz mogę AJW odinstalować Tongue.
Odpowiedz
Polecam wersję 3.12 z flarami Iridium oraz kilkoma (max 5) efemerydami jednocześnie w programie i na nowych mapach.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Serdecznie dziekuje za generator map w NO. AstroJawil byl dla mnie kilka lat temu ulubionym atlasem nieba dla... Androida. Przed obserwacjami generowalem w nim mapy na komputerze. Czarne tlo, biale gwiazdy. Nastepnie wysylalem na telefon. Rozwiazanie o wiele lepsze od kulawych planetariow dedykowanych Androidowi. Niestety od ktorejs wersji z 2011 badz 12 r. AJ przestal dzialac pod Linuksem pod kontrola Wine Sad NO pracuje powoli, ale poprawnie. Mam nadzieje, ze utrzyma sie mozliwosc uruchomienia tej aplikacji pod Linuksem.

Czy moge tylko prosic o przywrocenie legendy ze skala jasnosci gwiazd (na samym dole po prawej)?
http://i.imgur.com/nZeAQ.png
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
A już myślałem, że nikt się nie upomni o tę legendę Wink  Za kilka dni będzie  Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości