Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybor teleskopu
Witam, jestem nowy na forum, ostatnimi dniami coraz bardziej zaczynam sie interesowac tym co na niebie Smile zaczalem przegladac na allegro teleskopy do ogladania ksiezyca, planet itd.

Nigdy nie mialem z tym stycznosci, ale juz zaczalem czytac co i jak, gdzie na niebie powinno sie szukac tego co sie chce, uklady itd., itp..

Miejsca mam rozne do obserwacji, poniewaz mieszkam w niewielkim miescie, a akurat jest to ze tak powiem miasto na pogorzach (Przemyśl, woj. podarpackie), i zawsze znajdzie sie jakis ciemny spokojny teren do obserwacji, oprocz tego posiadam dzialke, na ktorej pieknie widac niebo, 0 swiatel do okola, no chyba ze wlacze oswietlenie kolo domku, no i tez moge wybierac sie do malego miasteczka Dynów, gdzie jest sporo miejsc do tego typu obserwacji, w dodatku wysoko polozone tereny.

Max moge dac 2 tys, moze lekko w gore ale cena tak kolo tych 2 tys.

Interesuje mnie tylko i wylacznie taki teleskop, dzieki ktoremu bede mogl ogladac nie tylko ksiezyc, ale planety itd. No i najwazniejsze, zeby byl to w miare jak najlepszy dostepny teleskop w tej cenie, ktora podalem, biorac pod uwage parametry, zeby dobrze mi sluzyl i zebym  nie byl zawiedziony jakoscia obrazu, bo co do tego mam duze wymagania, dlatego nie chce czegos, przez co nawet zblizenie na ksiezyc bedzie takie jak bym kupil lornetke w kiosku i sobie przez nia zerkal. Dodam, ze przy okazji ogladania, chcialbym moc robic zdjecia (astrofoto.)
Odpowiedz
Miałem podobne wymagania i w dziale astrofoto papatki (moderator) polecił mi ten; SkyWatcher SK150/750 EQ3-2. Jest ok. Zdjęcia robiłem jak narazie tylko łysego. Wyszły bardzo dobrze. Mam go od lata i czekam teraz na planety, a do 2 tys. to dokupisz sporo doposażenia typu przejściówki do foto, jakiś okular może itd.
E.T. It return to house !
Odpowiedz
Pytanie zasadnicze co chcesz focić i czym (jaki aparat) ?
Odpowiedz
Pobierz sobie na początek programik Astrotabak  (kalkulator-symulator) z tego linku;
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topi...#msg262995
Autor to kolega z tego forum. Polecam. Pokaże Ci wszystko co zobaczysz jakim sprzętem i co jakim aparatem sfotografujesz.
E.T. It return to house !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości