Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orbiter
#1
Witam,
chciałbym przedstawić program do symulacji lotów kosmicznych Orbiter Space Flight Simulator, który bardzo dobrze odwzorowuje mechanikę lotów ponadto ma bardzo niskie wymagania sprzętowe.

Program można pobrać  stąd. Poza podstawowym programem możemy poszerzyć go o tysiące dodatków dostępnych na tej stronie. Ponadto możemy polepszyć tekstury planet które możemy pobrać stąd. Istnieje także możliwość grania multiplayer dzięki Orbiter Multiplayer Project dostępnego pod tym adresem, aby mieć dźwięk w orbiterze który nie jest zawarty w podstawowej wersji należy odwiedzić tą stronę. Większość dodatków instalujemy poprzez wypakowanie ich do głównego folderu orbitera.  Istnieje także anglojęzyczne dedykowane orbiterowi dostępny tu oraz jego polskojęzyczny odpowiednik tu

Pozdrawiam
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
#2
Na screenach zapowiada się ciekawie. Niestety po instalacji i próbie uruchomienia pojawia się błąd: run time error. Brakuje jakichś bibliotek?
Odpowiedz
#3
Podczas pierwszego uruchomienia orbiter.exe powinno włączyć się sprawdzanie sprzętu, poprawnego wypakowania/instalacji i sprawdzanie czy jest odpowiedni directx, polecam odinstalowanie orbitera, wyczyszczenie rejestru i ponowne ściągniecie, ale skompresowanego- wystarczy wypakować.

http://orbit.medphys.ucl.ac.uk/zipinstall.html

Życzę wysokich lotów Wink

PS. Jeśli problem nadal jest może tu jest rozwiązanie problemu http://orbiter-forum.com/project.php?issueid=457
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz
#4
Zapowiadają się ogromne zmiany w orbiterze https://www.youtube.com/watch?v=wsLEvLcYh6I (na razie ta wersja jest w fazie beta)
Synta 10; Tele Vue Panoptic 24 mm Plossl 6,7mm;10mm;25mm; Barlow 2x;2,5x; Orion Ultrablock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości