Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M31
Witam.
Nie było mnie tutaj trochę,a tu takie zmiany  Wink  Ale do rzeczy. Obiekt znany i lubiany,pogoda jak zwykle mnie nie zawiodła i pozwoliła mi strzelić aż dziesięć siedmiominutówek. Czyli jak zwykle chęci są,sprzęt pracuje jak trzeba,no i chmury też są. Wszystko bez zmian  ;D Zamieniłem też canona z 30D na 600D,bo nie mogłem się powstrzymać,żeby zobaczyć jak z niego wyjdzie.

80ED,FF,600D,UHC-S,EQ6-10x420sek.

[Obrazek: m31canon.jpg]

Odpowiedz
Kurde super Wink Mi się podoba.
Nie jest największa, najjaśniejsza z najdłuższym czasem czy coś tam coś tam, ale według mnie jest rewelka Smile
Jak na moje idealnie się wstrzeliłeś między to co widać, a to co możnaby uzyskać na zdjęciu.
Jeszcze raz gratuluję  Big Grin
Ty patrzysz, ja patrzę, ale Oni też patrzą Wink
Odpowiedz
A jak odczucia dotyczące 600D ? Bo jestem tym zainteresowany Smile
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
Patrix! Jestem prawie że dyletantem w astrofoto i stąd pytanie: robiłeś to w RAW-u ? Bo tak sobie myślę, że chyba z tak długich ekspozycji miałaby mieć galaktyka więcej szczegółów.
Tu jest moja jedyna i pierwsza w życiu foteczka, ale to tylko 30 sek. i 1 klatka !

[Obrazek: DSC01086.JPG]

Ale chciałbym zrobić chociaż taką, jak Ty !  Smile

Odpowiedz
(06.11.12, 07:48)Bartek link napisał(a): A jak odczucia dotyczące 600D ? Bo jestem tym zainteresowany Smile

Bartek.
Ja mam poprzedni midel Canon 550D i jestem z niego bardzo zadowolony. Jedyną wadę jaką ma to brak odchylanego ekranu co jest właśnie w 600D. Kupiłem aparat o pół roku za wcześnie.

Zdjęcie M31 super. Zawsze podziwiam Was, że robicie kilkuminutowe zdjęcia z idealnym prowadzeniem. Ja się cieszę jak czasem przez minutę wyjdą mi gwiazdki punktowo. Oczywiście bez guidingu.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Patrix - mnie podobnie jak Zbigniewowi wydaje się, że powinieneś z tej fotki więcej wyciągnąć - toż to 70 minut. Dla testów podobnym zestawem cyknałem pojedynczą klatkę 180s Andromedzie i wydaje mi się, że dało się zobaczyć więcej szczegółów w ramionach galaktyki. No chyba, że filtr wyciął te szczegóły.
Marcin
Odpowiedz
No więc po kolei

(06.11.12, 12:34)simarik link napisał(a): Patrix - mnie podobnie jak Zbigniewowi wydaje się, że powinieneś z tej fotki więcej wyciągnąć - toż to 70 minut. Dla testów podobnym zestawem cyknałem pojedynczą klatkę 180s Andromedzie i wydaje mi się, że dało się zobaczyć więcej szczegółów w ramionach galaktyki. No chyba, że filtr wyciął te szczegóły.

(06.11.12, 08:02)zbignieww link napisał(a): Patrix! Jestem prawie że dyletantem w astrofoto i stąd pytanie: robiłeś to w RAW-u ? Bo tak sobie myślę, że chyba z tak długich ekspozycji miałaby mieć galaktyka więcej szczegółów.

Po pierwsze primo M31 to wbrew pozorom trudny obiekt,a w moich warunkach zrobić jakąś "mgiełkę" graniczy z cudem,choć pewnie wrócę do materiału jeszcze nie raz. Zdjęcie oczywiście zapisane jako RAW nie wiele różnią się od tych które zapodał Zbigniew. Ciężko usunąć gradient i wydaje mi się,że w moich warunkach jedynie kamerą mono można podejść do tego obiektu.

(06.11.12, 07:48)Bartek link napisał(a): A jak odczucia dotyczące 600D ? Bo jestem tym zainteresowany Smile

A co do 600D to mam mieszane odczucia. Sprzedałem puszkę 30D,bo tak jak 300D zaczęła odmawiać posłuszeństwa,a ponieważ z aparatu ma kożystać także mój syn,postanowiłem kupić jakiś mniejszy z serii entry level. Obrotowy wyświetlacz-fajna sprawa,niepowiem. Full HD też nieźle wychodzi.No i ISO chyba 12000,niepróbowałem,ale na samą myśl przechodzą mnie ciarki Wink Jednak nie mogę się przestawić z większego korpusu na taki mały. Ogólnie uważam,że to taka zabawka dla młodych. Nie mam do niej przekonania,choć z drugiej strony nawet z KITem wychodzą czasem ładne foteczki. Ja po miesiącu zabawy tą puszką,zamówiłem 60D z którym miałem już do czynienia. 600D zostawię juniorowi,niech się uczy. Wydaje mi się,że jak ktoś posmakuje serii xxD niechętnie zrobi krok w tył kupując xxxD.

Odpowiedz
(06.11.12, 20:09)Patrix link napisał(a): ... Wydaje mi się,że jak ktoś posmakuje serii xxD niechętnie zrobi krok w tył kupując xxxD.
Święta prawda Smile
Marcin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości