Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 lat Barnarda na dziesięciolecie forum
Od 2003 roku staram się regularnie fotografować Gwiazdę Barnarda. Kiedyś pokazywałem początki tego projektu (chyba w 2006), a ponieważ w tym roku mam okrągłą rocznicę pokazuję po raz kolejny. Przy okazji zauważyłem, że mój projekt rozwija się równo z forum. Mam nadzieję, że jedno i drugie doczeka kolejnych okrągłych rocznic Smile.

Droga Strzały od 2003 roku:

[Obrazek: barnard-20120813-s.jpg]

Po kliknięciu większa rozdzielczość, a tutaj animacja.

Fotka powstawała przy użyciu kilku detektorów, zazwyczaj jako seria 10-20 klatek po 20s (z takich jest animacja). W tym roku dodatkowo dopaliłem 10x180s i to jest tło dla fotki powyżej. Optyka cały czas ta sama, czyli LX200 w starej wersji z reduktorem 6.3 (krzywe pole itd, ale to ma być dokument Wink). Więcej danych na stronie.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Gratuluje wytrwałości i efektów - naprawdę jestem pod wrażeniem !
Odpowiedz
Uwielbiam projekty związane z pokazywaniem długotrwałych przemian w czasie. Gratuluje wytrwałości. Przy okazji wszystko wskazuje, że LX jeszcze ma zapewnione miejsce w Twoim zestawie na kolejne lata Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Bomba!
Pięknie to wygląda. Gratuluję. Tym bardziej, że to w końcu zmienna Smile.
Odpowiedz
Powtórzę co mówili poprzednicy,ale gratuluję wytrwałości i życzę kolejnych 10 lat z tą gwiazdą. Swietna robota.

Odpowiedz
Rewelacja, gratuluję pomysłu i wytrwałości.
Piotr
Odpowiedz
Świetny pomysł i świetny efekt Grzegorzu! Życzę dalszej wytrwałości w obserwacjach tej bliskiej gwiazdy.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
Świetnie grzegorzu,uwielbiam animacje z ruchem gwiazd z taką prędkością  Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości