Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zoom okulary
Wprawdzie na Astronocach jest test takowych, ale to już dawno i nieprawda Wink a niedawno na czeskim POSEC-u pokazał się mini teścik zoomów.

http://posec.astro.cz/view.php?cisloclanku=2010060501

Okazuje się, że w/g tej agendy niekoronowanym królem jest właściwie Pentax Zoom XF 6,5 - 19,5mm. I na przeczytaniu tej wiadomości by się skończyło, gdyby nie przypadkowa informacja od użytkownika czeskiego forum, że w czeskiej sieci sklepów AZ FOTO można go kupić 25% taniej, niż w TS czy innych sklepach astro. W tych sklepach sprzedają m.in. lunetki Pentax Spotting Scope a te zoomy jakby przypisują do nich, podobnie jak okulary pentax xf  czy pentaxy xw - które są też tańsze o cca 25%.

Ta cena mnie zmobilizowała i zamówiłem. Chodzi o względy czysto praktyczne przy pokazywaniu nieba zaproszonym osobom. Oczekuję też, że przy obserwacji planet łatwiej mi będzie znaleźć optymalne powiększenie, gdy jakieś jeszcze większe nie wnosi już nic nowego do obrazu wskutek seeingu itp

Smile

Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Zoom okulary - przez zbignieww - 16.07.10, 22:31
Odp: Zoom okulary - przez zbignieww - 17.07.10, 08:00
Odp: Zoom okulary - przez zbignieww - 31.07.10, 23:10
Odp: Zoom okulary - przez zbignieww - 22.08.10, 19:58

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości