Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Historia) Dzieje programu Wostok
Proszę o przeniesienie do Misji Załogowych , ale nie mogłem tam założyć tematu.

Niezależnie od Mikkaela wpadłem kiedyś na pomysł opisywania misji. Wziąłem się za Wostoka. Dzieje publikowane były na forum PVSA. Przerwałem na locie Gagarina. Stwierdziłem, że opublikuję tu Wostoka od nowa (kopie z PVSA) i dokończę go.

Część I
Po udanych bezzałogowych misjach Sputników Radziecka Agencja Kosmiczna obrała sobie za cel wysłanie człowieka w kosmos. 15 maja 1960 r. nad kazachskimi stepami wzniosła się rakieta Wostok 8K72 z bezzałogowym prototypem Wostoka - statkiem Korabl-Sputnik 1.

[Obrazek: 200pxvostokspacecraftdi.png]
Schemat statku Korabl-Sputnik 1.

Na jego pokładzie umieszczono manekin astronauty. Celem misji był test systemów podtrzymywania życia i systemu radiowego.

Po czterech dniach, 19 maja 1960 r. statek Korabl-Sputnik 1 miał wejść w atmosferę. Jednak po odpaleniu silników z powodu błędnej orientacji statku jego orbita podniosła się. Dopiero 15 października 1965 r. Korabl-Sputnik 1 spłonął w atmosferze ziemskiej.

Ciąg dalszy nastąpi
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
(Historia) Dzieje programu Wostok - przez Wahadłowiec4 - 13.04.10, 18:12
Odp: (Historia) Dzieje programu Wostok - przez Wahadłowiec4 - 13.04.10, 18:14
Odp: (Historia) Dzieje programu Wostok - przez Wahadłowiec4 - 13.04.10, 18:16
Odp: (Historia) Dzieje programu Wostok - przez Wahadłowiec4 - 13.04.10, 18:18
Odp: (Historia) Dzieje programu Wostok - przez Wahadłowiec4 - 13.04.10, 18:21
Odp: (Historia) Dzieje programu Wostok - przez Wahadłowiec4 - 13.04.10, 18:46
Odp: (Historia) Dzieje programu Wostok - przez kanarkusmaximus - 13.04.10, 19:02

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości