Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocny Obserwator - tutaj mamy swoje forum
Zgadzam się z Tobą Piotr. Nocny Obserwator ma więcej katalogów w sobie i informacji o obiektach niż AJW i też lepiej sprawuje się w nocy podczas obserwacji, bo po to głównie napisałem ten program. W miarę upływu czasu NO - dzęść "dzienna" rozrastała się coraz bardziej i obecnie ilością danych bije na głowę AJW.
Mamy tam katalogi: NGC, IC, Caldwell, Messier, Melotte, Collinder, Herschel, wszystkie planetoidy, komety, obszerna ilość gwiazd zmiennych, podwójnych, pulsarów, carbon stars, a w AJW są tylko Messiery i okrojone NGC i IC, kilka planetoid i jedna kometa do wyboru.
Jednak AstroJaWila uzywam codziennie, bo są tam funkcje potrzebne mi w życiu codziennym no i ładne  mapki mogę sobie wydrukować.

NO jest kompilowany przez dużo nowszy kompilator niż AJW, co przekłada się na szybsze działanie NO, natomiast po mojej ostatniej awarii komputera mam problem z posadzeniem starego kompilatora do AJW i na dzień dzisiejszy nie mam możliwości aktualizacji tego programu. A szkoda, bo Heavens-Above zmienił format tabel flar Irydium i nie moge na razie tego poprawić u siebie.

Tak więc na razie czekam na pogodną noc, aby uzupełniać zdjęcia szeroko-formatowe do NO i czekam na Wasze pomysły co dodać do NO.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Odp: Nocny Obserwator - tutaj mamy swoje forum - przez Janusz_Wiland - 31.10.12, 10:39

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości