Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sojuz TMA-19
Jurczychin podaje wartości ciśnienia w przedziale orbitalnym i napędowym...
Przy finalnym momencie dokowania były jakieś problemy z wcelowaniem Sojuzem (misalignment), wydaje się jednak że wszystko jest okej. Mimo wszystko przez 1-2 sekund się zaniepokoiłem, bo pierwszy raz coś takiego słyszałem...
Za chwilę konferencja. Także muszę przyznać, że ów 'misalignment' mnie zaciekawił. Przez chwilę nawet pomyślałem, czy nie dojdzie do (jakiegoś) wyraźnego manewru odejścia/korekty.
(17.06.10, 23:31)kanarkusmaximus link napisał(a): czy nie dojdzie do (jakiegoś) wyraźnego manewru odejścia/korekty.

Ano właśnie, Jurczychin musiałby przejąć stery Sojuza i wycofać statek, ciekawe czy miało kiedyś miejsce w historii coś podobnego?

W każdym razie w chwili obecnej podłączane są połączenia elektryczne pomiędzy Sojuzem, a ISS. Czekają chyba wciąż na wciągnięcie próbnika i będą mogli przejść do dalszych czynności (sprawdzania szczelności).

edit: TMA-19 jest już sztywno zacumowany do ISS, przechodzą do procedur związanych ze sprawdzaniem szczelności.
Konferencja się rozpoczęła, po lewej siedzi Lapota (head RSA o ile mnie pamięć nie myli) :

Załączone pliki Miniatury

Dziwne pytania padają Tongue

Pierwsze o przyczyny relokacji Sojuza TMA-19 28. czerwca, oczywiście jest to standardowa procedura mająca na celu zwolnienie miejsca.

Drugie pytanie padło w związku z niepowodzeniem lotu rakiety Korei Południowej - KSLV, która jak wiemy nie osiągnęła orbity. Padła odpowiedź, że ekipa dochodzeniowa pracuje.. Tongue
Na Naszej trwa relacja z otwarcia włazów, które miało miejsce o 2:52 CEST.
Jak to mają w śmiesznym zwyczaju - odgrywają ponownie moment wejścia do na pokład ISS Smile

Buziaczki, misiaczki i chyba gdzieś tam ciasteczka mają Tongue

Są w Zvezdzie :

Fajnie sobie gadają, niestety muszę już iść spać.. dobrze widzieć wszystkie 6 postaci z uśmiechami na twarzy Smile

Wątek zostanie zamknięty z rana. Dalsze losy załogi Sojuza TMA-19 będziemy komentować w wątku ISS.

(17.06.10, 23:33)Matias link napisał(a): Ano właśnie, Jurczychin musiałby przejąć stery Sojuza i wycofać statek, ciekawe czy miało kiedyś miejsce w historii coś podobnego?

Wielokrotnie, zwłaszcza w dawniejszych czasach, ale to przecież procedura decydująca o "być, albo nie być" całej misji i jest trenowana "do upadłego".
Waldemar Zwierzchlejski http://lk.astronautilus.pl

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości