Astronomia Amatorska - astro4u.net
Montaż Celestron ADM - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: SPRZĘT ASTRONOMICZNY (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Sprzęt do obserwacji (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=45)
+---- Dział: Montaże, napędy, obserwatoria, kopuły (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=46)
+---- Wątek: Montaż Celestron ADM (/showthread.php?tid=5981)Montaż Celestron ADM - Wiehu - 14.05.07

Drążę ostatnio temat montaży do foto dla krótkich ogniskowych (max 600 mm, choć pewno starczy i dwukrotnie mniej). Ostatnio "w oko" wpadł mi w oko teleskop C8NGT z DeltaOptical. To w sumie nie jest przypadkowe, bo za cenę 3999 zł, a to niewiele więcej niż za HEQ5 z GoTo jest chyba całkiem niezły montaż plus teleskop do pokazów nieba. Ostatnio robiłem pokaz Tałem 100 na LXD-500 GT i C5N na Astro3 z napędem. Sami wiecie, że takie tuby nie pokażą tego, co ośmiocalówka, choć trzeba zrobić do niej sensowny podest dla dzieci (no problem). Chyba, że ten montaż spod C8NGT to jest coś zupełnie innego- cóż, sprawdzę w razie czego najpierw w DO.

Jednak przy okazji trafiłem na ciekawy opis tego montażu na stronie TS :
http://www.telescope-service.com/mounts/start/mountsstart.html#ADM
W cenniku jest kilka wersji, z których ADM fot DEL zwróciło moją szczególną uwagę. Poniżej jest też porównanie tego montażu z HEQ5, które wypada bardzo interesująco... A tutaj:
http://www.telescope-service.com/Celestron/CAM_GoTo/CAM_GoTo.html jest montaż z GoTo, który oczywiście jest realną alternatywą.

Czy ktoś miał do czynienia z tej klasy montażami Celestrona do prób z foto? Nie zależy mi na "artystycznej" jakości zdjęć, foto ma być środkiem, a nie celem Smile

P.S. W sumie mam w zasiegu za b. przyzwoite pieniądze montaż Parallax Instruments PI-125 GT w super-stanie, no ale kto pyta - nie błądzi Wink Dodatkowo zastanawiam się, co "można wyciągnąć" z montaży, które już mam- LXD-500 z ogniskową rzędu 300 mm powinien sobie radzić, a dodanie napędu Vixenowi Super Polaris powinno umożliwić astrofoto na jakimś tam słabym poziomie (o więcej nie chodzi) pewno nawet z Makiem-Newtonem 127/760... tylko nie wiem jakie napędy mu kupić Big Grin