Astronomia Amatorska - astro4u.net
zorza!!! - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: OBSERWACJE ASTRONOMICZNE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Układ Słoneczny (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Dział: Słońce i zorze polarne (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: zorza!!! (/showthread.php?tid=398)

Odp: Zorza? - monter - 22.01.05

Witam
no to i mnie doliczcie do naszywki Smile

pozdrawiam
Maciek J.

Odp: Zorza? - syska - 22.01.05

ja też jestem chętny na naszywkę

Odp: Zorza? - Maquis - 22.01.05

(22.01.05, 13:18)Stachu_Bieszczady link napisał(a): [quote author=Maquis link=topic=4491.msg76773#msg76773 date=1106384230]
Odnośnie logo - jest ok Smile
Nie obrazisz się chyba, jak wymienię ze swoim?  Wink
(A tak nawiasem mówiąc to też myślałem o zrobieniu tego ala te wszystkie naszywki Wink  - no to teraz wypadałoby spytać się na forum kto by był zainteresowany Wink

nie no co Ty, ja sie b. ciesze ze sie podoba :-) w ogole uwazam, ze miales super pomysl :-) Podesle Ci ladniej zrenderowane bez poszarpanego brzegu.

Jakby co, wlacznie z moja osoba, mam juz 3 chetnych na naszywke.

Napisz cos wiecej o swoich obserwacjach Big Grin

[/quote]

Ja się piszę na naszywkę Smile
A odnośnie obserwacji Wink
No cóż Wink

Początki sięgają gdzieś na pół roku przed SX-em - czyli tym X-em, co przywalił zza tarczy, a i tak był obliczony z tego co doszło na X28; a podobno jakby cały był po naszej stronie to możliwe, że nawet X60 - dopiero by było, padłaby pewnie połowa satelitów, a nie tylko dwa ;P
W sumie to rypnał akurat jak miałem odpalony monitor w tle, więc było ciekawie - w pierwszej chwili myślałem, że detektor się zwalił albo co Wink

Ale wracając do początku - no więc kilka okazji okazało się nietrafionych, zawsze coś przeszkadzało - najczęściej te cholerne sodówki - aż do tej pięknej zorzy z końca listopada - i tego już nie przegapiłem Wink

Cudnie wylazła na niebo i była widoczna gołym okiem nawet mimo świateł Smile Porobiłem parę fotek - zdaje się są jeszcze na zorza.pkim.org

Genialnie wyglądał Mars wśród zielonego pojaśnienia na niebie Smile

Oczywiście zgrzyt też był ;P
Chmurwy zatrzymały się dokładnie nade mną - i dokumentnie rozwaliły widok na najlepsze efekty ;P

Potem pojechałem w ciemniejsze miejsce, ale już nie trafiłem zorzy ;P

A ostatnia obserwacja, była z rodzaju tych ekstremalnych ;P
Miranda - GG - Monter się odzywa - Pacz na wykresy magnetometrów, pacz na dane z Aurora Monitora. CANOPUS mówi, że nad nami jest ;P

To rzuciłem okiem za okno - a tam chmury się rozlazły i w dziurze jakie pojaśnienie... zbyt skupione w punkcie, aby od Księżyca było Wink

To rzuciłem się na zewnąrz, ale oczywiście kilka minut potem przyszła wielgachna chmurwa i sypnęło ostro śniegiem.

Skończyło się na zobaczeniu lekko zielonkawego rozświetlenia i chyba słupa, ale bardzo, bardzo słabo... nawet fotki nie dało się zrobić, bo te cholerny chmurwy tak pędziły, że co chwila coś właziło w kadr ;P

Odp: Zorza? - sebek - 22.01.05

(22.01.05, 08:18)Robert_Bodzon link napisał(a): To zdjęcie z Holandii bardzo ładne. Chciałbym coś takiego zobaczyć na własne oczy.
Robert
J nie moge sobie darowac ze jak bylem w Finladnii  to nie widzialem zorzy  :'( :'( :'(, a tak czekalem ze moze mi sie uda zobaczyc >Sad

Odp: Zorza? - Stachu_Bieszczady - 22.01.05

(22.01.05, 14:17)Maquis link napisał(a): Początki sięgają gdzieś na pół roku przed SX-em - czyli tym X-em, co przywalił zza tarczy, a i tak był obliczony z tego co doszło na X28; a podobno jakby cały był po naszej stronie to możliwe, że nawet X60 - dopiero by było, padłaby pewnie połowa satelitów, a nie tylko dwa ;P
W sumie to rypnał akurat jak miałem odpalony monitor w tle, więc było ciekawie - w pierwszej chwili myślałem, że detektor się zwalił albo co Wink

czy masz na mysli tego z 10.2003 czy jakis inny iwent?  Tzn co sie stalo z monitorem?

No taki konkret to był, że ciężko było przegapić Smile
Chyba właśnie z pażdziernika, ale musiałbym sprawdzić bo nie pamiętam dokładnie Smile

A chodziło mi o Aurora Monitor Wink
Jak zobaczyłem, że krzywa się nie zatrzymała na X10, tylko poszła wyżej przez następną "klasę", tam też się nie zatrzymała tylko znów poszła dalej, to myślałem, że coś nie tak z SOHO, czy GEOS-em Smile

Aż zobaczyłem fotkę w zakresie X-ów Wink

podobno dzisiaj w TVN24 pokazywali zorze wczorajsza nad Polska? Widzial to ktos moze? (ja nie mam TVN)

Odp: Zorza? - Miszczu - 22.01.05

Ja nie widziałem ale za to w Faktach o 19.00 na TVN mówili o burzach na Słoneczku. Możemy mieć problemy z komunikacją :'(...

(22.01.05, 22:33)Miszczu link napisał(a): Ja nie widziałem ale za to w Faktach o 19.00 na TVN mówili o burzach na Słoneczku. Możemy mieć problemy z komunikacją :'(...

chyba raczje mielismy... wsio siada :|

Hehe, no u mnie Net na poziomie tragicznym Tongue