Astronomia Amatorska - astro4u.net
zorza!!! - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: OBSERWACJE ASTRONOMICZNE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Układ Słoneczny (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Dział: Słońce i zorze polarne (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: zorza!!! (/showthread.php?tid=398)

Re:ZORZA!!! - AGA - 21.11.03

AAAAAAAAAAAAAAAAAA
TO BYŁA MASAKRA
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
KOSMOS
JA NIE DOSZŁAM JESZCZE DO SIEBIE
BYŁO DOKŁADNIE TAK JAK PIOTRUŚ OPISAŁ, WIęC NIE BęDE SIę POWTARZAć Wink

POTREK WIELKIE DZIęKI CI ZA OBSERWACJE !!!!!!!!!!
PS. ZAŁATWIAM DLA NAS MIEJSCE W PSYCHIATRYKU NA SOBIESKIEGO ;D

Re:ZORZA!!! - Maciej_O. - 21.11.03

Witam!

W Toruniu zjawisko nie powalało, ale było widoczne pomimo mgieł. Trzeba tylko było wyjśc ok. 22 na nieoświetlony teren - akurat w drodze z pracy zauważyłem, co jest grane. Niebo od północy świeciło na zielono - akurat z tej strony nie mam żadnych swiateł ;D Od Pn-Wsch widać było ogromny, czerwono-fioletowy pas, który sięgał do Plejad. Na początku wyglądało to wszystko jak różnokolorowy welon, później (ok.23) światła się jakby rozdzieliły, około północy juz nic nie było widać.
Pozdrawiam!

Re:ZORZA!!! - Bartosz - 21.11.03

Papatek nie napisał, że ja tez tam byłem ;D
jazda na MAXA!!!!!!!!!!
to już 4 zorza w moim życiu - 1 i ta 4 ostatnia były super (na mijej stronce jest fotka zorzy z 2000 roku to ta 1)
Big Grin
pozdrawiam,
Bartosz

Re:ZORZA!!! - Aqarius - 21.11.03

Brawo LLZ i AGA. U mnie o tej porze zaczęło się już chumrzyć.

Re:ZORZA!!! - TuF - 21.11.03

(21.11.03, 03:28)LOCALIZER link napisał(a):PS Kto jest z Warszawy lub bliskiej okolicy to proszę o info. Może skoordynujemy jakiś wypad razem za miasto. Mam świetne miejsce do obserwacji.
ja jestem z Sulejowka - 15 km na wschod od wawy.... siedzialem na dworze od polnocy do pierwszej i nic nie widzialem... przed pierwsza przyszly chmury i poszedlem do domu ;((

Re:ZORZA!!! - Mirek_Krasnowski - 21.11.03

Za późno siedziałeś. Po północy to już była musztarda po obiedzie.

Re:ZORZA!!! - Henryk - 21.11.03

Cytat:0:20 LT przywaliło z taką mocą, że w zenicie uformowały się kolorowe smugi i struktury świetlne w postaci rozet, obłoków i innych fantazyjnych kształtów
U mnie dopiero koło 0:30 się rozchmurzyło ale wszystko co widziałem do pierwszej, to śliczne zielone niebo do 20 stopni nad północnym horyzontem. Jak to jest, że w tym czasie było takie widowisko w Warszawie!? Wy kochani chyba rzeczywiście musicie iść przynajmniej na konsultacje do psychiatrów Wink.
P.S. Jeżeli znajdziecie dobrego fachowca, to dajcie mi znać, bo o 23:30 słyszałem meteora!! Nie wiem jakim cudem, bo przecież fala dźwiękowa raczej nie idzie szybciej niż światło. Pewnie w mózgu wzbudziła się u mnie metalowa część wstawiona kiedyś przez UFO i odebrałem sygnał na drodze radiowej ;D. Faktem jest, że najpierw usłyszałem coś pomiędzy świstem a szumem, po czym szybko uniosłem łeb i ujrzałem (akurat była mała dziura w chmurach) szybki jasny (około -4 mag +-1) meteor lecący z S-E na N Tongue.
Czy może ktoś już zna wytłumaczenie?

Re:ZORZA!!! - Allan20 - 21.11.03

(21.11.03, 00:16)lemarc link napisał(a):W Lublinie zorza widoczna od wieczora do północy,

W Lublinie ??? Cholera jasna akurat wczoraj bylem w Chelmie i nic nei widzialem Sad(((( Mam nadzieje ze dzis moze byc dalszy ciag tej zorzy, jak myslicie ??

Re:ZORZA!!! - papatki - 21.11.03

Mirku, jak napisałem ten tekst (ten powyżej) to wyszedłem na taras swojego domu i fotografowałem dalej i to w sumie do godziny 2.00 !

Oj było totalnie wczoraj !

Re:ZORZA!!! - Mirek_Krasnowski - 21.11.03

(21.11.03, 12:04)Henryk link napisał(a):Wy kochani chyba rzeczywiście musicie iść przynajmniej na konsultacje do psychiatrów Wink.

Wiekszość doniesień o obserwacji zorzy dotyczyła czasu przed północą. Ja obserwowałem do ok. 20 bo poźniej przyszły chmury i było po zabawie jednak żadnych omamów wzrokowych nie miałem i co widziałem to widziałem. Pamiętaj takze o tym, że pewne zjawiska (słupy, draperie) trwają parę minut i gasną. Pozatym dostępne już w sieci zdjęcia jednak potwierdzają, że wspaniałą zorza była dzisiejszej nocy faktem, a nie urojeniem zbiorowym.