Astronomia Amatorska - astro4u.net
To był seeing! - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Astrofotografia (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: To był seeing! (/showthread.php?tid=299)

Strony: 1 2

To był seeing! - Togal - 14.05.03

Ktoś kiedyś pytał czy widac gwiazdy w dzień. Widać. I nie ze studni!

[Obrazek: seeing.JPG]

Re:To był seeing! - crocodile - 14.05.03

Togal,
nie rób sobie jaj, jestem i tak dobity. pls.

Re:To był seeing! - Togal - 14.05.03

Trzeba tylko MANUAL włączyć. Samo wyjdzie. ;D

Re:To był seeing! - crocodile - 14.05.03

Togal, nawet dzieci wiedzą, że w dzień księżyc i gwaizdy śpią, a słońce pracuje. W nocy jest odwrotnie. ;D
Ja takiego widoku nawet w nocy nie mam. :-\

Re:To był seeing! - greg - 15.05.03

Możesz podać więcej szczegółów jak ci się to udało uzyskać?
Jaki sprzęt itd.

Re:To był seeing! - papatki - 15.05.03

jest to ogromnie zawiła sytuacja - należy do tego użyć specjalnego filtru - zwanego chmiel_sub_szklankowym.... 8)

a tak na serio wystarczy długa ekspozycja w noc z pełnią Księżyca i dobre poczucie humoru ;D

pozdrawiam !

Re:To był seeing! - Janusz_Wiland - 15.05.03

Ja też zrobiłem podobne "dzienne" zdjęcie. Widać gwiazdy, kometę, szczegóły w zabudowaniach i w terenie.

[Obrazek: w_sopot.jpg]

A było to tak, że naświetlałem ten kadr pół minuty i pod koniec ekspozycji wyjechał zza zakrętu samochód z długimi światłami, którymi walił po terenie. Resztę doświetlił Księżyc wysoko na niebie w I kwadrze.
Zauważyłem, że często przypadek pomaga wykonać ciekawe zdjęcie.

Janusz

Re:To był seeing! - papatki - 15.05.03

i często jest tak że to właśnie te zdjęcia z "błędem" wychodzą ciekawsze od normalnych....

taka to już zabawa w astro i nie tylko astro-fotografie !

pozdrowienia !

Re:To był seeing! - Togal - 15.05.03

(15.05.03, 09:18)papatki link napisał(a):jest to ogromnie zawiła sytuacja - należy do tego użyć specjalnego filtru - zwanego chmiel_sub_szklankowym.... 8)

a tak na serio wystarczy długa ekspozycja w noc z pełnią Księżyca i dobre poczucie humoru ;D

pozdrawiam !

Roszyfrowałeś mnie Michał. ;D Faktycznie niebo było już prawie czarne. Długa ekspozycja, wschodządzy Księżyc i piwko. Dodatkowo balans bieli ustawiony na "Fluorescent" powoduje, że niebo robi się niebieskie. Fotka trochę rozjasniona, aby zmylić. Nie udało się Sad

Parametry zdjęcia:
Model : QV-3500EX
DateTime : 2002:04:27 22:39:57
ExposureTime : 50,00Sec
FNumber : F2,0
ExposureProgram : Manual
FocalLength : 33 (mm)
Quality : Fine
Focusing Mode : Infinity
White Balance : Fluorescent light

Re:To był seeing! - Togal - 15.05.03

(15.05.03, 11:21)Janusz_Wiland link napisał(a):...pod koniec ekspozycji wyjechał zza zakrętu samochód z długimi światłami, którymi walił po terenie....
Janusz

Janusz, fotka bardzo mi się podoba. Gdybym musiał zgadywać co to był za somochód to stawiałbym na 125p. ;D