Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Re:Obróbka astrofoto - Koza - 08.02.04

Postanowiłem zawalczyć z obwódką na marsie i wynik jest interesujący. Czas nagli, także póki co tylko fotka. Szczegóły niebawem... Wink

[Obrazek: marsidlo_done.JPG]

Re:Obróbka astrofoto - Alkor - 08.02.04

Dobry wynik michau - są właściwe kolorki i dużo detali ;D Może napiszesz nam coś o technice obróbki ???

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - piotrko - 08.02.04

Yuppie! Smile

[Obrazek: Saturn2psp.jpg]

Poprosiłem o konsultację Koleżankę Współmałżonkę i, niestety, zgadza się ze mną, że trzeba jeszcze popracować, by uzyskać efekt uzyskany przez kolegę Popielaka. Wink

Położenia suwaczków w Registax: 5.1, 7.8, 9.8, 13.2, 17.2, 23.3

W PSP to już była wolna amerykanka...
Acha! Próbowałem zastosować metodę kolegi Ashtree (Popielaka? Wink ) wskazując "Black and white points" w PSP, ale nie było zauważalnych rezultatów. :-\

Spróbuj rozłożyć obraz na RGB i skorygować indywidualnie poziomy, tak by dla pikseli pasa były niemal równe. Po złożeniu i finalnej korekcji powinno być OK.

Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - Ashtree - 08.02.04

Cytat:W PSP to już była wolna amerykanka...
Acha! Próbowałem zastosować metodę kolegi Ashtree (Popielaka? ) wskazując "Black and white points" w PSP, ale nie było zauważalnych rezultatów.

Nie black & white, ale tylko narzedzie w levelsach "Set White Point" - to jest jedna z 3 pipetek po prawej stronie (ostatnia po prawej).

Popielak? Skad ci to przyszlo do glowy... Ashtree - to drzewo jesionowe Wink

Dawno temu jesiony, a konkretnie ich popiół) były cenionym surowcem do otrzymywania tzw. potażu - i stąd angielska nazwa roślinki Smile

Re:Obróbka astrofoto - Ashtree - 08.02.04

Alkor, czy Marek Bromirski to ty?

Re:Obróbka astrofoto - Allan20 - 08.02.04

Widze że nieźle wszyscy szalejecie z tą obróbką :o
Ładne zdionta cza przyznać Wink
Chcialbym sie nauczyc takiej ładnej obrobki jaka tu prezentujecie. Powiedzcie prosze jakie programy sa do tego potrzebne i jak to sie robi.

P.S Aha tlumaczcie jak dla tłumoka Smile

No pewnie - wystarczy wejść na moją stronkę, by się o tym przekonać. ;D
Pokręciłem coś przy wpisywaniu danych na "tamtym" forum i potem nie udało mi się tego naprostować, więc machnąłem na to ręką i teraz jest "nas" dwóch.

Pozdrawiam serdecznie;

Marek Bromirski /Alkor/ Smile Smile Smile

Re:Obróbka astrofoto - piotrko - 08.02.04

(08.02.04, 12:27)Ashtree link napisał(a):Nie black & white, ale tylko narzedzie w levelsach "Set White Point" - to jest jedna z 3 pipetek po prawej stronie (ostatnia po prawej).
Kur zapiał! Za nic nie mogę tego znaleźć w levelsach. Nie mówisz przypadkiem o Photoshopie? Ja próbuję używać Paint Shop Pro.

(08.02.04, 12:27)Ashtree link napisał(a):Popielak? Skad ci to przyszlo do glowy... Ashtree - to drzewo jesionowe Wink
;D - ash=popiół, czyli ashtree = drzewo popiołowe. Stąd mój mały żarcik, ale warto było - do dziś żyłem w nieświadomości myśląc, że potaż robiło się z dowolnego gatunku drewna. Wink