Astronomia Amatorska - astro4u.net
Obróbka astrofoto - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: ASTROFOTOGRAFIA i ASTROSZKICE (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Szkoła astrofotografii (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Obróbka astrofoto (/showthread.php?tid=1672)

Odp: Obróbka astrofoto - Mateusz_S - 30.11.06

Zmierzyłem się także z M42:

[Obrazek: m42qf5.jpg]

I w tym miejscu wielkie podziękowania dla Jacka za udostępnienie tych materiałów. To wspaniała zabawa i można się wiele nauczyć Smile

Odp: Obróbka astrofoto - G_Czechowski - 23.12.06

To ja też dodam swoje wypociny.

Obróbka Iris, Neat Image i PS po jednej klatce R, G, B i L.
Świetny materiał Jacku.

[Obrazek: m42.jpg]

Odp: Obróbka astrofoto - moderski - 29.01.07

Troche odświeże temat i zamieszcze Jupitera na sam poczatek. Poprostu zaczynam sie bawić w obrabianie zdjęć w RegiStax 3 no i gdyby ktoś mógł mnie torche poprawiać to był bym wdzięczny. Możecie jechać po mnie ile wleźle heh  ;D no wiec na sam poczatek pierwsze zdjęcie a raczej złożenie, to pierwsze zdjęcie w tym poście  Wink

[Obrazek: Jowisz_fin.bmp]

Odp: Obróbka astrofoto - moderski - 29.01.07

No to jeszcze następne zdjęcie to Mars Smile Troche denerwuje mnie to białe po lewej stronie ale nie wiem jak to usunąć. Oczyście nie robiłem tego pół dnia tylko jakies 10 min Smile To samo w przypadku Jowisza tez jakie 10 min robiłem. Moze mało no ale chyba nie potrzeba dłużej.

[Obrazek: Mars_fin.bmp]

A tutaj jeszcze Saturn no i zabieram sie za następne ale to jutro Smile Prosił bym o jakiś komentarz jeśli będziecie mieć czas  Wink

[Obrazek: Saturn_fin.bmp]

Odp: Obróbka astrofoto - Mateusz_S - 17.05.07

Pozwolę sobie zamieścić także mój filmik z sesji.
Na początek Saturn 300 klatek z 2000 nie wybierałem tych lepszych tylko przyciąłem filmik.
Jeśli będzie zainteresowanie postaram się wrzucić pełne nagranie.

Plik do pobrania stąd: 
Saturn

Zapraszam do zabawy.

Odp: Obróbka astrofoto - Limax7 - 18.05.07

(17.05.07, 16:25)Mateusz_S link napisał(a): Pozwolę sobie zamieścić także mój filmik z sesji.
Na początek Saturn 300 klatek z 2000 nie wybierałem tych lepszych tylko przyciąłem filmik.
Jeśli będzie zainteresowanie postaram się wrzucić pełne nagranie.

Plik do pobrania stąd: 
Saturn

Zapraszam do zabawy.

Dzięki wielkie  Big Grin Tego mi własnie trzeba było ! Zabawiłem się więc w stack i wyszło mi coś takiego. To na szybko bo zaraz wychodze z domku ... Wieczorem może uzyskam lepszy wynik !

[Obrazek: saturn01qm7.jpg]

[Obrazek: saturn02oc0.jpg]

Odp: Obróbka astrofoto - Mateusz_S - 18.05.07

Zastanawia mnie co się dzieje z kolorem, ja również mam z tym problemy. Kiedy chcę wyciągnąć szczegóły lub rozjaśnić obraz,  Saturn staje się monochromatyczny Sad
Mi udało się tyle wyciągnąć z tych 300 klatek:

[Obrazek: cb5c9f2347bcf3a8.jpg]

Odp: Obróbka astrofoto - Krzysiek27 - 03.07.07

Trochę ćwiczę na pierwszych materiałach z tego działu. Zamierzam niedługo coś skombinowac moją kamerką, ale póki co ćwiczę obróbkę. Co powiecie o takim Jowiszu, może coś  z tego być? Obróbka AstroStackiem.

[Obrazek: 735_03_07_07_4_34_46.bmp]

ćwczę dalej. Od czegos trzeba zacząć Smile.

----------
Jeszcze Saturn o taki:

[Obrazek: 735_03_07_07_5_22_12.bmp]

Jakiś różowy mi najpierw wychodził. Zmniejszyłem troche saturation, ale to chyba nie to dalej.

---------
I na koniec Mars. Chyba najtrudniejszy. Jak zdobede jakis lepszy programik to może jakoś usunę to niebieskie.

[Obrazek: 735_03_07_07_5_37_42.bmp]

Proszę o opinię o tych zdjęciach. Co źle, czego brakuje?

Odp: Obróbka astrofoto - JacekPala - 25.04.08

Wgrałem na serwer troszke materiału do szkolenia się:
http://www.pala.2com.pl/_Tymczasowe/Szkola_Astrofoto/M13/2008-04-23_M13.rar
w pliku są spakowane fitsy z oddzielnymi kanałami  LRGB po redukcji, ale bez wyrównania klatek.

Mi z tego materiału po obróbce w CCDStack i PS wyszło coś takiego:
[Obrazek: M13-LRGB-CCDStack.jpg]

Odp: Obróbka astrofoto - Maquis - 25.04.08

No no, słodkie Smile